Cyklisté z Nádražky brali vítězství v obou kategoriích

3. 5. 2019 · 1 minuta čtení · 10 fotografí

Na dopravním hřišti v Hustopečích soutěžili v úterý 30. dubna mladí cyklisté. Toto oblastní kolo pořádali zaměstnanci z odboru dopravy.  
Děti byly rozděleny do čtyřčlenných smíšených družstev, kdy v každém byli dva chlapci a dvě dívky. Družstva absolvovala čtyři soutěžní disciplíny, mezi které patřilo prověření teoretických znalostí provozu na pozemních komunikacích, praktická část spojená s jízdou na kole po pozemních komunikacích, jízda zručnosti a zásady poskytování první pomoci.
„Soutěž organizujeme pravidelně a účastní je jí žáci hustopečských a okolních škol. Letos se do mladší kategorie přihlásilo 11 skupin a do starší 7 skupin,“ doplnil pořadatel z odboru dopravy Petr Pacala.
A jak se mladí cyklisté umístili? Z prvenství se radovali v obou kategoriích žáci ze základní školy Nádražní v Hustopečích. Druhé místo si z mladších dětí odvezly ty z Křepic a třetí místo putovalo do Klobouk. Ve starší kategorii se z druhého místa radovali žáci ze základní školy Velké Němčice a na třetí příčku dosáhli cyklisté ze Zaječí.
„Družstva, která získala první až třetí místo, postupují z našeho oblastního kola do okresního, a to se uskuteční 23. května v amfiteátru v Mikulově. A vítězové se posunou zase o stupínek výš, do krajského kola,“ vysvětlil druhý z pořadatelů Jan Dufek.
Všem oceněným gratulujeme a držíme palce ve vyšších soutěžích!
-hrad-

odebírejte přes RSS