Další francouzská komedie zaplnila kinosál

24. 5. 2024 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Třem kamarádům, hercům z Městského divadla Brno, padla do oka svérázná francouzská komedie Clémenta Michela, kterou se rozhodli nastudovat a předvést divákům podle svého. Vznikla humorem nabitá hra Ani o den dýl, se kterou se ve čtvrtek 23. května přestavili na prknech kina Hustopeče. 


Protože se herci dobře znají a právě proto, že si hru vybrali a nastudovali sami, fungovala mezi nimi na jevišti krásná energie, kterou diváci okamžitě vycítili a od prvních minut se skvěle bavili spolu s hereckou trojicí. „Samotný děj je vcelku prostý. Muž se snaží zbavit své přítelkyně, proto si do bytu nastěhuje svého nejlepšího kamaráda v naději, že přítelkyně to nevydrží a uteče. Ono se to ale celé poměrně dost zamotá a skončí to úplně jinak, než byste očekávali. Je to vtipné, je to na hraně a to se nám hodně líbilo. To byl také hlavní důvod, proč jsme se rozhodli si hru nazkoušet. Je to pro tři lidi, má to grády, šli jsme do toho,“ představil hru herec Tomáš Sagher, se kterým vystoupili Ondřej Halamánek a Lucie Bergerová.

Francouzské komedie jsou specifickým žánrem, který si Češi oblíbili už dávno a všechna podobná představení jsou i v Hustopečích vždy vyprodaná. Divák se nestačí divit, kam až mohou jednotlivé scény zajít. „Představte si spoustu zašmodrchaných vtipných situací, jejichž rozuzlení zabere spoustu času a nečekané pointy. Lidé se buď smějí na celé kolo nebo se pousmívají, ale z toho, co se na jevišti děje prostě nasajete velmi dobrou náladu. Ještě se nám nestalo, že by na hru diváci takto nereagovali,“ smál se pokojený herec, když si s kolegy vysloužili bouřlivé ovace spokojeného publika. -nov-

odebírejte přes RSS