Děti bojovaly s draky i bramborami

22. 10. 2019 · 1 minuta čtení · 26 fotografí · 1 video

Poslední slunečná a teplá podzimní neděle vybízela k tomu vydat se na čerstvý vzduch. To hrálo do karet hned dvěma akcím pořádaných pro děti. V areálu nové Pavučiny probíhala tradiční Bramboriáda, u kostela svatého Václava a Anežky České se zase scházely děti s rodiči, které si chtěly u mandloňových sadů zúčastnit farní Drakiády.

Na Bramboriádě se děti náramně bavily a ani rodiče se nenechali zahambit. Především bramborová dráha vybízela k tomu, aby si i dospěláci poměřili svou běžeckou a koordinační zdatnost. Atraktivní byla také výroba postaviček z brambor a všem dobře známá nestárnoucí klasika - razítkování bramborami.

"Máme tady například kopání brambor motykou, bramborovou dráhu, tiskání bramborem, míchání koření na brambory, anebo tvoření postaviček a zvířátek z brambor," vyjmenovala jednotlivá stanoviště pedagožka volného času Iveta Vodáková.

Drakiádu si pamatuje většina rodičů už z dob svého mládí. Ta oficiální, farní, na prostranství vedle mandloňových sadů, proběhla poprvé asi před čtyřmi lety, letošní ročník se však zatím zřejmě vyvedl nejvíce.

Děti si však k rozhledně nepřišly jen pouštět dráčky, mohly si také zasoutěžit. Do hry byla vsazena velká výhra. Bojovalo se o bonbóny. "Kromě pouštění draků máme nachystané i nějaké soutěže s odměnami, jedna z nich bude o to, komu nejdřív vzlétne drak vzhůru, potom budeme vypouštět padáčky s bonbóny, které budou děti chytat," prozradil Petr Najman, jeden z organizátorů akce.

Jak se ukázalo, obě instituce si své hravé odpoledne nemohly naplánovat lépe. Zapsané děti se v nadcházejících dnech mohou těšit na Halloweenské prázdniny strávené na Pavučině, v listopadu pak na Uspávání broučků. Do 9. listopadu byste měli udělat generální úklid a nepotřebné věci donést do přísálí kostela, které se pak budou prodávat na Charitativním bazaru, jehož výtěžek poputuje na Fond milosrdenství.

-slam-


odebírejte přes RSS