Děti popřály broučkům dobrou noc

12. 11. 2018 · 1 minuta čtení · 12 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Podzim se brzy přehoupne do zimy, a přestože chladné počasí ještě příliš neudeřilo, broučci se těší na své zimní úkryty a hlavně zasloužený odpočinek. „Už se moc těšíme! Celé léto jsme létali a bylo to moc náročné,“ shodli se broučci.


Uspávání broučků je každoročně v režii Centra volného času Pavučina a odehrává se s doprovodem desítek světýlek. „Na podzim je ideální vytáhnout lampiónky, takže jsme to opět pojali jako lampionový průvod,“ uvedla pedagožka CVČ Pavučina Ingrid Florusová. S programem vždy pomáhal divadelní kroužek, který ale letos nebyl vypsaný, přesto nebyl problém sehnat spoustu nadšenců, kteří se do uspávání broučků s chutí zapojili. „Naštěstí máme spoustu úžasných kamarádů, kteří jsou ochotní nechat ze sebe udělat brouky a broučky a úžasných dětí, co k nám chodí do kroužků, takže jsme je oslovili a kdo chtěl, tak je tu dnes s námi,“ dodala Florusová.
Broučci měli pro děti připravené divadélko a pak následovala krátká procházka, během které děti nacházely další broučky a vedly je s sebou zpět na náměstí, kde se s nimi rozloučily. Na zahradě M-klubu byl potom připravený oheň, a kdo chtěl, tak si mohl opéct třeba poslední letošní špekáček. Mají broučci z takového velkolepého rozloučení radost? „Samozřejmě, protože půjdeme spát s vědomím, že na nás někdo myslí,“ radovali se broučci.

-ves-

odebírejte přes RSS