Děti ze ZUŠ tančily maminkám

15. 5. 2018 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video

Na druhou květnovou neděli připadá den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. Den matek se tento rok slavil v neděli 13. května a řada maminek měla možnost zpestřit si tento den koncertem žáků tanečního oddělení Základní umělecké školy v Hustopečích.


V přeplněném sále dostali rodiče příležitost vidět výsledek celoroční snahy mladých tanečníků. „Dnes vystoupí všechny ročníky od těch nejmenších po nejstarší,“ uvedla lektorka tance Aneta Pavliňáková. Koncert byl různorodý, choreografie byly v pomalém i rychlém tempu a střídaly se skupinové i sólové tance. Při jejich vymýšlení kladla lektorka důraz na děti: „Vycházela jsem z toho, co mi děti přinášely do školy, co je bavilo a zajímalo.“
Nejstarší žákyně předvedly tanec s názvem Vystup z řady, který letos získal ocenění za pohybovou kompozici v krajském kole taneční soutěže. „V průběhu tance se střídají sólistky, které dělají něco jiného než ostatní tanečnice. Chceme tím říct, že můžeme být jeden tým a zároveň protiproud,“ uvedly žákyně. Za úspěchem tance stojí podle děvčat jejich lektorka. „Dala nás dohromady a vymyslela dokonalou choreografii. Dokáže nás oživit, stmelit a je radost s ní pracovat,“ dodaly.
Do tanečního oboru školy se děti mohou přihlašovat od pěti let. „Nemáme talentové zkoušky, stačí mít radost z pohybu, nadšení a pak už to jde všechno samo,“ pozvala Pavliňáková.

-ves-

odebírejte přes RSS