Do hustopečských škol se vrátil život

3. 9. 2018 · 1 minuta čtení · 18 fotografí · 1 video

Je pondělí 3. září a odstartoval nový školní rok. Stavební úpravy a vydatný ranní déšť nasměrovaly v obou základních školách prvňáčky, jejich rodiče i žáky vyšších ročníků dovnitř, kde je vítali zástupci škol, města i unie rodičů. 


V Základní škole Komenského jako první popřál prvňáčkům všechno nejlepší do nové životní etapy ředitel Jaroslav Vysloužil. Ten vede školu od 31. srpna letošního roku a převzal ji po dlouholetém řediteli Miroslavu Patlokovi, který odešel do důchodu. Hodně zdaru dětem popřály také starostka města Hana Potměšilová a za unii rodičů Renata Harmáčková. Základní škola Komenského přijala do svých řad 59 nových prvňáčků, kteří jsou rozděleni do tří tříd.
Základní škola Nádražní otevřela jednu první třídu. Všechny nové i stávající žáky přivítala ředitelka školy Ivana Matějíčková s místostarostou města Bořivojem Švástou. A na děti čekalo po prázdninách překvapení. V novém mají sociální zázemí a toalety, které již nějakou dobu po modernizaci volaly.
Dnes poprvé vyjel do hustopečských ulic také školní autobus. Děti ho můžou využívat i v dalších dnech a základní informace o trase najdou na webu města.
Děti se po prázdninách vrátily také do hustopečských mateřských škol. Tu U Rybiček vede nově Ivana Kouřilová, která zvítězila ve výběrovém řízení a nahradila Evu Javůrkovou. V obou školkách se první školní den mísily slzy se smíchem a zejména ti nejmenší si na školku, paní učitelky i nové kamarády teprve zvykají.
-hrad-

odebírejte přes RSS