Duchové Vánoc navodili v boleradickém divadle sváteční atmosféru. Režie se ujal Juraj Háder z Hustopečí

4. 12. 2018 · 1 minuta čtení · 5 fotografí
Pohádkový příběh na motivy povídky Charlese Dickense Duchové Vánoc měl premiéru v sobotu 1. prosince v divadle v Boleradicích. Hra o lakomém a bezcitném panu Hamounovi, který pracoval i o Štědrém dnu, nikoho neměl rád a jeho jedinou láskou byly peníze, diváky zavedla do poloviny devatenáctého století v Anglii.
Ve zcela nové roli, režiséra, se představil dlouholetý člen boleradického divadla Juraj Háder z Hustopečí. Ten vystudoval herectví na JAMU v Brně a kromě Boleradic, kde se představil například v inscenacích Broučci, Zvonokosy, Maryša, Cikánských Baron nebo Kříž u potoka, nasbíral zkušenosti v Divadle F. X. Šaldy v Liberci nebo v divadle Radost v Brně.
A jak vnímá svoji režisérskou prvotinu? „Musím přiznat, že mě to opravdu bavilo, ale nechtěl bych pouze režírovat. Chci dál hrát divadlo, ale k režii se určitě vrátím. Už teď mám několik nápadů, které bych rád uskutečnil“, nastínil svoje plány Háder.
Hustopeče měly i další želízka v ohni. V hlavní herecké roli exceloval Zbyněk Háder, následovala ho Libuše Klímová, Gabriela Háderová a několika menších dětských rolí se zhostily Kateřina a Magdaléna Klímovy a Alžběta Hrádková.
A jak to dopadlo s panem Hamounem? Toho navštívili Duchové Vánoc a dali mu jedinečnou šanci. Štědrý den mohl prožít ještě jednou, ale tentokrát ve znamení laskavosti a dobročinnosti. Potom si sám zvolil další cestu životem. A která to byla? No přece ta dobrá, jak se patří na správný pohádkový příběh.
-hrad- , Foto: archív divadla

 

odebírejte přes RSS