Evangelický kostel rozezní nezvyklý kytarový recitál

29. 7. 2021 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video

Napadlo by vám někdy, že je možné pouze pomocí tak nenápadného nástroje jako je kytara vyjádřit myšlenku, cit, sdělit příběh tak aby bylo všechno pochopitelné, bez jediného slova? Kytara – jako nastroj komunikace, hudba – jako způsob myšlení, poslech – jako prostředek k porozumění.

O tom, že je toto možné se přijďte nechat přesvědčit v pátek 30. července v 19:00 do Evangelického kostela v Hustopečích. Instrumentálními skladbami napříč obdobími od baroka až po současnost posluchače provedou dva studenti Janáčkovy akademie múzických umění v Brně – Artem Pozdniakov a Veronika Ronecová, kteří se představí nejen jako sóloví hráči ale také v společném duu.


V programu koncertu zaznějí skladby barokního hudebního velikána Johanna Sebastiana Bacha či elegantní klasicistní miniatury Luigiho Legnaniho. Epochu romantismu zpřítomní skladby bratislavského rodáka Johanna Kaspara Mertze a španělského kytarového virtuosa Francisca Tárregy. Moderní hudbu zastoupí skladby rozmanitých odstínů – od temperamentních rytmů tanga nueva Astora Piazzolly a španělských motivů Manuela Maria Ponceho až po potemnělou atmosféru variacií Maria Castelnuvo-Tedesca a jazzových inspirací Egberta Gismontiho a Sergia Assada.

Veronika Ronecová a Artem Pozdniakov jsou mladí a zajímaví umělci, kteří už za sebou mají řadu úspěchu. Ačkoliv na jedném podiu se setkají poprvé, individuálně už úspěšně vystupovali v koncertech, ve kterých vždycky nechávali publikum se zaujat krásou věčného umění. Oba kytaristé jsou laureáti různých mezinárodních soutěží. Artem i Veronika se zúčastnili řady mistrovských kuzrů u takových kytarových osobností jako je Zoran Dukič, Pavel Steidl, Marcin Dylla, Milan Tesař, Vladimir Docenko, Lorenzo Michelli atd.

odebírejte přes RSS