Fotoklub se tentokrát zaměřil na Hustopečsko

3. 12. 2018 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Prosincová výstava v Městském muzeu a galerii Hustopeče patří už tradičně Fotoklubu Hustopeče. Klub má v současnosti 19 členů a na výstavě uvidíte práce 11 z nich. Překvapením letošního roku je společné téma fotografií: Hustopečsko ve výtvarné fotografii, které je zobrazeno všude vyjma poslední místnosti prezentující volné téma. „Měli jsme nápad, že budeme toto téma několik let opakovat. Fotografie budou zachycovat život, krajinu a lidi. Pokud se nám podaří udělat dobrou kolekci, tak bychom chtěli, aby z fotografií vznikla reprezentativní publikace o tomto kraji,“ představil plány předseda klubu Zdeněk Bažant.


Členové Fotoklubu se pravidelně setkávají každé druhé úterý v měsíci na Formance. Kromě organizačních záležitostí probírají fotografie, ke kterým chtějí autoři slyšet názory svých kolegů. „Budeme rádi, když se mezi nás připojí každý, kdo se chce zúčastnit fotografické činnosti s námi. Jsme volné seskupení a nové členy vítáme,“ pozval Bažant. Mimo pravidelných schůzek se fotografové potkávají na fotovýletech, kdy si vytipují určitou lokalitu a každý se ji snaží zachytit dle svého.
Fotografie je populárním koníčkem dnešní doby a Fotoklubu každoročně přibývají noví členové. „Dnes tu vystavují dvě naše nové členky - Simona Škamradová a Martina Sýkorová. Myslím si, že se tady prezentují dobře,“ chválil Bažant.
Podívat se, jak vypadá Hustopečsko očima členů Fotoklubu Hustopeče, můžete do pátku 28. prosince.

-ves-

odebírejte přes RSS