Galerii zaplnila hudba a výtvory žáků

2. 4. 2019 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video

Hustopečské muzeum a galerie zve všechny, kteří se rádi kochají uměním, na výjimečnou výstavu, jejíž díla vycházející z rukou žáků Gymnázia T.G.M., Centra volného času Pavučina a Základní umělecké školy Hustopeče. Tyto organizace se jednou za dva roky střídají se školkou, nebo základní školou. 


Výstava byla zahájena slavnostní vernisáží, kterou doprovodili svou hrou na klavír žáci ZUŠ – Magdaléna Klímová a Lukáš Zemene. K nim se pak přidal i bývalý žák, Jindřich Kopa, jenž nechal rozeznít svůj akordeon. Pro návštěvníky vernisáže bylo kromě působivě a citlivě rozvržené výstavy připraveno i drobné občerstvení. 

Téma výstavy není jednotné. Každá z vystavujících organizací si zvolila to své a návštěvníkům se tak naskytne pohled na několik tematických celků. „Nás napadlo, že krásným tématem je hudba, a ta se dá ztvárnit nejen poslechově, jak jsme zvyklí, ale právě i vizuálně, takže naše výstava má téma Pusťme hudbu do svých srdcí – melodie srdce, hudba duše,“ prozradila organizátorka výstavy a pedagožka CVČ Pavučina Ingrid Florusová.

Gymnázium využilo příležitosti a žáci svá díla stylizovali rovnou do tří motivů. K jejich tvorbě došlo v hodinách výtvarné výchovy pod taktovkou paní učitelky Blanky Cahové. „My vystavujeme ve dvou místnostech a máme tři tematické celky – kroje hustopečska, které se nosily v 19. Století, téma 100 let výročí republiky, kde jsme se zaměřili na Tomáše Garriqua Masaryka, jenž je s Hustopečemi úzce spjat, a třetím tématem jsou linoryty různých podob,“ objasnila Cahová. 

Základní umělecká škola obsadila hned první místnost galerie a téma jejich děl zůstává skryto pod plachtou záhady. Výtvory jsou velmi barvité a rozdílné, o tom, jaké pocity se skrze ně autoři pokoušeli vyvolat, se můžete přesvědčit sami, ale nezahálejte a pospěšte si – výstava na své návštěvníky čeká jen do 21. dubna, a to podle běžné otevírací doby hustopečského muzea a galerie. -slam-

odebírejte přes RSS