Gymnazisté z Klobouk vzdali hold Cimrmanovi

5. 12. 2017 · 1 minuta čtení · 4 fotografie · 1 video
Téma Kultura

Dobytí severního pólu je jednou z nejoblíbenějších her geniálního dramatika, vynálezce a filozofa Járy Cimrmana. Jeho tvorba je sice notoricky známá, ale díky neuvěřitelnému humoru láká stále mnoho diváků. Mladí ochotníci ji zahráli první prosincový pátek ve společenském domě. „Náš divadelní spolek se skládá ze současných i minulých studentů Gymnázia Klobouky u Brna. Režíruje nás paní učitelka Petra Pokorná, která tomu obětovala mnoho volného času. Patří jí velké poděkování,“ uvedl student František Hrádek.
Gymnazisté spolu nejprve nazkoušeli několik scének k různým školním událostem. „Právě tehdy jsme zatoužili zkusit si zahrát pořádné divadlo se vším všudy. A to nás dovedlo k Cimrmanovi, kterého máme všichni rádi. Dobytí severního pólu je jeho první hrou a líbí se nám nejvíc,“ dodal Hrádek.


Dobytí severního pólu je stejně jako většina představení Divadla Járy Cimrmana složené ze dvou částí. První je zaměřená na sérii odborných referátů o Cimrmanovi. Nechybí ani vysvětlení jeho hry Přetržené dítě, živé obrazy a masová scéna Škodu nezjistí, kdo se pojistí. Druhá část představení se již věnuje severskému dramatu Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem 5. dubna 1909 a je doprovázena citacemi z učitelova deníku. Celý večer byl protkaný hláškami, které někdy v životě slyšel snad každý. Studenti v budoucnu plánují nazkoušet i další Cimrmanovu hru - Záskok.

-ves-


odebírejte přes RSS