Gymnazisté ze sexty navštívili workshop v HTV

13. 3. 2018 · 1 minuta čtení · 1 video

První workshop s žáky Gymnázia T. G. Masaryka se ve studiu HTV konal na podzim. Budoucí maturanti si vyzkoušeli, co obnáší práce kameramana a redaktora. A protože spolupráce bavila hustopečské studio i studenty, na workshop tentokrát dorazili žáci ze sexty, opět pod vedením učitelky Věry Komoňové. 


Redaktorská práce jim není neznámá, vydávají studentský časopis Salamandr, který mapuje dění ve škole a přináší zajímavé tipy z různých oblastí. „Naše třída se toho chopila. Myslím si, že celkem znamenitě a už to děláme druhý rok,“ uvedl předseda třídy Ondřej List. „Vydávají se dvě čísla ročně. Jádro redakce tvoří naše třída, ale přispět může samozřejmě každý, kdo chce,“ doplnila šéfredaktorka Tereza Špačková.
Workshop ve studiu HTV se skládal ze dvou setkání. Studenti se rozdělili do čtyř skupin a připravili si témata dle svého výběru. Při jejich zpracování měli možnost vyzkoušet si práci redaktora, kameramana, moderátora a zahrát si různé role: svědky událostí, policisty, sportovce apod. Jak se jim práce na fiktivních reportážích povedla, uvidíte v reportáži. 

-ves-

odebírejte přes RSS