Hustopečští ochotníci zazářili ve třech

24. 3. 2023 · 1 minuta čtení · 4 fotografie · 1 video
Téma Kultura
Divadelní spolek Foor Hustopeče o sobě dal naposledy vědět v roce 2019 autorskou hrou Markéty Harasimové Rozbité demižony. Po koronavirové pandemii se členové už nesešli, což trápilo především ochotníka tělem i duší Miroslava Strouhala. Chopil se role režiséra a vybral kousek, který zvládnou odehrát i v menším počtu herců.


Komedie o dvou dějstvích a dvou poločasech maďarského autora Zoltána Egressyho Šťovík, pečené brambory se odehrává v šatně fotbalových rozhodčích a potěšila tak především sportovní fanoušky. „My jsme především chtěli zachránit to divadlo v Hustopečích, protože nás to trápí. A protože jsem sám fotbalový funkcionář, tak mi tato hra byla blízká. Ale není to jenom o fotbale. Řeší se tam vztahy, osobnosti. Každý z těch rozhodčích je svérázná osobnost se svým příběhem a vzájemně na sebe nějak reagují, takže to fotbalové prostředí tam není rozhodující,“ vysvětlil Strouhal.

Diváci se skvěle bavili a ocenili výkony všech tří herců, kteří se do svých postav naplno vžili. „Zdeněk Tupý je pan herec, kterého nepřeslechnete. Zbyněk Háder se pro divadlo narodil a vždycky podpoří každou věc. A takovým nováčkem je Lubomír Krůza, pan herec, který dříve hrával ve Starovičkách a já ho znám ještě z dob, kdy hrával pod Gymnáziem ve Velkých Pavlovicích. Skvěle se nám spolu pracovalo a myslím, že výsledek se povedl,“ pochválil výkony herců režisér.

S představením chtějí čtyři mušketýři vyrazit i do okolí. „Už teď víme, že pojedeme do Velkých Němčic a v létě ještě jednou Hustopeče a pak uvidíme. Třeba nás fotbalisté pozvou někam na hřiště,“ smál se Strouhal.-nov-

odebírejte přes RSS