Iva Záděrová slavila na Valkýře

20. 7. 2020 · 2 minuty čtení · 13 fotografí · 1 video

Není to tak dávno, co jsme byli s kamerou na návštěvě u Ivy Záděrové v Hodoníně, kde jsme si povídali o náročné léčbě ochrnutí po pádu z koně. Už tehdy její maminka naznačovala, že se chystá něco, co by mohlo Ivu opět motivovat k dalším pokrokům. A povedlo se - kamarádi koňáci se složili na sanitku a dovezli si Ivu přímo ke koním, aby tady oslavili její narozeniny.


Na Valkýře přivítali v neděli 19. července velmi vzácného hosta. Zdejší parta koňáků si k sobě nechala přivézt Ivu Záděrovou. Se svou dlouholetou kamarádkou chtěli oslavit narozeniny a potěšit ji na náročné cestě za uzdravením. „Pořád jsme přemýšleli, co bychom jí mohli dát, protože člověk, který leží na lůžku touží jen být s lidmi, který má rád. Tak jsme si ji nechali přivézt k nám a k jejím koním, které miluje,“ popsala vznik tohoto nápadu organizátorka akce Šárka Mahovská.

„Já jsem slavila už včera se svými rodiči a rodinou. Ale ten hlavní dárek je to dnešní setkání. Vážím si toho, že pro mě poslali sanitku a celé to zorganizovali. To je ten nejkrásnější dárek,“ svěřila se dojatá Iva.

Iva Záděrová patří ke zdejšímu ranči už téměř deset let a se svým koněm Luckym se věnovala převážně parkurovému skákání. Před dvěma lety však při tréninku nešťastně upadla a zůstala od krku dolů ochrnutá. Luckyho a svého dalšího koně Dropa od té doby viděla jen párkrát a proto během oslavy strávila spoustu času i v jejich výběhu. „Dneska se s nimi viděla asi po roce. O koníky se stará její přítel a čekají tu na Ivu až se uzdraví a vrátí se do sedla,“ věří ve šťastný návrat kamarádka Šárka.

Rodiče Ivy, kteří také nechyběli mezi pozvanými hosty mají spolu s jejím přítelem největší podíl na tom, že Iva dělá v léčbě velké pokroky navzdory negativním prognózám lékařů. Bohužel i tady citelně zasáhla koronavirová pandemie. „My momentálně čekáme na otevření hranic, aby k nám mohli přijet lékaři z Ruska, Ti by měli Ivě operativně narovnat nohy a následně bychom jeli do Lázní Piešťany, kde už by se začalo s postupným stavěním na nohy,“ popisuje nejbližší plány maminka Ivy Zdena Záděrová a dodává, že zatím poctivě rehabilitují doma a čekají, co se bude dít dál. 

Oslava narozenin s přáteli, o které Iva předem věděla a mohla se tak na ni několik týdnů těšit byla silným povzbuzením při tvrdém domácím cvičení. Nic dalšího už prý nepotřebuje. „Já všechno mám, ale ten dnešní zážitek si budu dlouho pamatovat,“ usmívá se Iva. 

Přesto připomínáme, že je stále možné přispívat na transparentní účet, který zřídilo Město Hustopeče. Finanční prostředky budou použity na další léčbu. -nov-

odebírejte přes RSS