Jídelna na ZŠ Nádražní bude hotová v listopadu

11. 4. 2023 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video
Nekonečný příběh se dočkal zaslouženého happy endu. Dlouhých sedm let bojovala ředitelka ZŠ Nádražní Ivana Matějíčková za výdejnu obědů pro své žáky, kteří musí každý den docházet na obědy do ZŠ Komenského. Město hledalo vhodné dotace a protože se ani po tak dlouhé době žádná nenašla, začalo stavět na vlastní náklady. 


Výdejna obědů s kapacitou 80-100 míst bude hotová do konce listopadu. „V rozpočtu na výdejnu pamatujeme částkou 16 milionů korun. Samotná stavba s částečným gastro zařízením je vysoutěžená za necelých 12 milionů. Další částky padnou na fasádu zadního traktu školy a vybavení jídelny,“ vypočítává místostarosta Bořivoj Švásta.

Zbrusu nová přístavba vyroste v zadním traktu školy v těsném sousedství supermarketu Coop. Vchod pro žáky bude z chodby u šaten v přízemí. Chod školy by stavební práce měly ovlivnit minimálně. „Zatím se pracuje venku, takže do výuky stavba aktuálně nezasahuje vůbec. Bourací práce jsou naplánovány na letní prázdniny,“ přesvědčuje ředitelka Matějíčková.

Z dotazníkového šetření rodičů vyplynulo, že z 400 žáků školy má o stravování v nové jídelně zájem téměř polovina. Střídat se budou podle rozvrhu a vybírat budou moci minimálně ze dvou jídel, které bude nadále vařit kuchyně ZŠ Komenského. Žáci ZŠ Nádražní mohou dokonce i nadále docházet na Komendu. Konečné organizační plány jsou ještě v chodu, ale vedení školy se na nový model pečlivě připravuje. „Jedna věc je výdejnu postavit, ale druhá věc je zajistit to tak, aby to celé fungovalo. Třeba mít dostatek zaměstnanců a podobně,“ těší se Matějíčková. -nov-

 

 

odebírejte přes RSS