Jů a Hele přivezli vánoční náladu

6. 12. 2022 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Dvojici Jů a Hele z pořadu Studio Kamarád znají asi všechny děti a vidět je naživo je vždycky zážitek. Do Hustopečí zavítali v neděli 4. prosince a přivezli s sebou Vánoční čas.


Oblíbené postavy přivezlo divadlo Loudadlo. „Snažili jsme se dětem připravit takové Vánoce, jak je znají a podle reakcí snad můžu říct, že se nám to podařilo,“ usmíval se po představení herec Ernest Va'ľko.

S pohádkou plnou typicky českých vánočních zvyků objíždí Česko již několik let a všude sklízí u dětí i rodičů velké ohlasy. „Dva roky jsme stáli kvůli Covidu, ale již pět let objíždíme sály s třemi divadelními programy. Líbila se mi ta myšlenka, že by se děti setkaly s postavami studia Kamarád i naživo, obzvlášť tedy na Vánoce,“ dodal Vaľko.

Nejtěžším prvkem hodinového představení je ovládání loutek v nadživotní velikosti, kterých se na jevišti vystřídá hned několik a všechny je ovládá čtveřice herců. „My už jsme na to zvyklí, ale když si někdo chce vyzkoušet loutky ovládat, tak nevěří, jak je to náročné. Chce to cvik, ale jak říkám, nám už to nepřijde,“ smál se herec.

Herci i diváci si užívali sváteční atmosféru, kterou se v kinosále podařilo vykouzlit. A co by si k Vánocům přáli hlavní aktéři Jů a Hele? „Protože je už nějakou dobu znám, tak si troufnu tvrdit, že hlavně zdraví, to ostatně přejeme všem,“ vzkázal Vaľko. -nov-

odebírejte přes RSS