Kam o víkendu? Na oslavu slunovratu s vínem nebo na výlet krajem André

22. 6. 2017 · 2 minuty čtení · 3 fotografie
Poslední červnový víkend nabízí zábavu hlavně milovníkům vína, ale na své si přijdou i děti a sportovci. 

Hustopečský slunovrat s vínem 
V pátek 23. června od 17.00 hodin otevře 17 vinařů své sklepy v obou vinařských uličkách – Vinařská a Na Hradbách. Hustopečský slunovrat nabídne návštěvníkům skvělá vína, hudbu a nádech magie a kouzel během jedné z nejkratších nocí roku. Návštěvníci se mohou těšit na zapojení vinařů do tradičních rituálů a na jejich vzájemné měření nejen vinařských dovedností. Pro děti je připraven závod na koloběžkách a putovní hra se sladkou odměnou na konci.  
Vstupné je 200 Kč a v ceně je vzorek vína v každém z otevřených sklepů, sklenička, katalog s mapou, špekáček a ochutnávka tajemného Vína slunovratu. Děti mají vstup, hry i odměny zdarma.   

18017

Týden divadel pro děti
Oblíbený dětský divadelní týden začíná prvním vystoupením v pátek 23.června od 18.00 hodin v M-klubu, kde se představí divadelní soubor Dlaně se svou hrou Solitér. Další program pokračuje v pondělí dopoledne.
Více informací na stránkách Pavučiny. 

Krajem André na kole
V sobotu mezi 9 – 12 hodinou v areálu autokempu Formanka startuje již 12. ročník cyklistického putování Krajem André. Pravidelní i noví účastníci se mohou těšit na devítku obcí Mikroregionu Hustopečsko. Hustopeče, Starovičky, Velké Pavlovice, Vrbice, Kobylí, Bořetice, Němčičky, Horní Bojanovice a Kurdějov jsou zastávky na trase, která má v celé délce celkem 40 kilometrů. Cesta vede přes příjemné rovinky i strmé kopce. Obce nabízí doprovodný program zaměřený na vinařství. 
Všichni registrovaní účastníci se mohou zapojit do soutěže o hodnotné ceny, jakou jsou poukazy na sportovní zboží. Každý účastník obdrží na startu razítkovací průkaz s mapou. Pro zařazení do slosování je nutné získat alespoň sedm razítek z devíti. Takto vyplněný průkaz s e-mailovým kontaktem stačí odevzdat do 18.00 hodin v Turistickém informačním centru v Hustopečích.   

18018

Otevřené sklepy
Letní sezóna v Hustopečích nabízí možnost užít si léto se skleničkou vína v ruce a projít si Otevřené sklepy hustopečských vinařů. Každý den od 23. června až do 2. září od 18 do 21 hodin budou otevřeny vždy minimálně dva sklepy. Podrobnosti v Turistickém informačním centru nebo na plakátech. 

Výstava Velikáni v městském muzeu a galerii      
Městské muzeum a galerie nabízí výstavu českých malířských velikánů. Otevřeno je v neděli od 14.30 do 17.30 hodin. Výstava potrvá do 27. srpna. 

18019

Letní koupaliště
Letní koupaliště bude otevřeno celý víkend mezi 9 – 21 hodinou. Více informací na www.spozam.cz 

 -ves-

 

 

 

odebírejte přes RSS