Kapela Mosskin pohladila diváky po duši

18. 9. 2023 · 1 minuta čtení · 2 fotografie · 1 video
Téma Kultura

Zářijový neMalý pátek v kinokavárně představil osobitou brněnskou kapelu Mosskin. Seskupení pěti hudebníků ze čtyř států s vlastními písněmi a působivými aranžemi.


Srdcem kapely je americký kytarista a zpěvák Chris Coleman. Část písní má na svědomí Christoffer Strandh ze Švédska, který s Colemanem vystoupil v Hustopečích i v uskupení Chris Beach. Posluchači neMalého pátku se tak dočkali dvojkoncertu. „S Mosskin hrajeme takový alternativní jazz folk, trochu swing, a protože jsem z Ameriky, tak tam uslyšíte i trochu americké kořeny. S Chrisem je to funky švédský folk,“ představuje skupinu kapelník Coleman lámanou češtinou.

Původní kapela Mosskin vznikla již před deseti lety, současná sestava spolu hraje něco málo přes rok. „V roce 2015 jsme vydali album Time Left Behind, ale dnes hrajeme v úplně jiné sestavě,“ vysvětluje historii. 

V Hustopečích hráli poprvé, přijali pozvání produkčních Marketingu a kultury. A publikum hltalo každý tón sympatických muzikantů. „Na Moravě ale hrajeme rádi, nedávno jsme byli v Měníně, Valticích, Břeclavi. Je tu jiná atmosféra, než na severu, cítím tu jakousi ozvěnu moře,“ smál se Coleman. -nov-

odebírejte přes RSS