Když hraje a zpívá celá rodina

3. 4. 2019 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video

Základní umělecká škola uspořádala v neděli 31. března neobvyklý koncert, jež nesl název Hraje celá rodina. Tentokrát se totiž předvedli nejen samotní žáci, ale společně s nimi také jejich rodiny – ty tak vytvořily několik „kapel“, které svou hudbou rozproudily hustopečský evangelický kostel. 


Tuto akci pořádala ZUŠ poprvé. „Nápad uspořádat tento koncert si paní učitelka Konečná dovezla z dovolené, kde se setkala s paní ředitelkou hudební školy z Brna,“ odtajňuje nám pan ředitel Základní umělecké školy Jaromír Benda. „Měli jsme z toho zpočátku trošku strach, báli jsme se, že vystoupí tak dvě – tři čísla,“ sdělil prvotní obavy. Ty, jak se ukázalo, nakonec byly naprosto zbytečné, protože zájem rodin vystoupit byl enormní. 

Koncert tak nakonec tvořilo dohromady třináct výstupů a k posluchačům se linula hudba z nepřeberného množství nástrojů – od malých flétniček a kláves přes tubu, trubku, kytaru až k houslím a violoncellu. Někteří z vystupujících se nebáli zapojit i svůj hlas a hudební podklad dokreslili zpěvem. 

To, jak bude samotný koncert vypadat, do poslední chvíle nevěděli ani samotní pořadatelé – generálka proběhla v sobotu, ale ne každý z účinkujících se jí mohl zúčastnit, a tak byl konečný výsledek překvapením pro všechny diváky. 

Přestože měl tento typ koncertu premiéru, vypadá to, že se rozhodně nekonal naposledy. „Myslím si, že to nakonec dopadne tak, jak říkala paní učitelka Konečná a budeme muset začít dělat pořadníky pro rodiče, aby se mohli zúčastnit dalších ročníků,“ vtipkuje ředitel Benda. 

Máme se tak na co těšit. Samotný poslech nadaných žáků přináší potěšení, pohlazení na duši a radost, to všechno se však znásobí o to více, když je doprovází ti, po nichž svůj talent zdědili. -slam-

odebírejte přes RSS