Knihovna hostí v květnu hned dvě výstavy

3. 5. 2019 · 1 minuta čtení · 10 fotografí
Téma Kultura
Ve čtvrtek 2. května v místní knihovně v Hustopečích uvedli vernisáží svou první výstavu fotografií manželé František a Lucie Skálovi. Ta se jmenuje V pálavských humnech a ukazuje krásy nejen pálavské přírody.
Jde o soubor fotografií z míst, kde Pálava je na dohled. „Rádi fotíme v chráněné krajinné oblasti Pálava, ale i na Mikulovsku, Břeclavsku či v okolí Hustopečí. Fotíme přírodu, ale i nejrůznější objekty. Kromě blízkého okolí nás zaujalo mnoho dalších míst, například okolí Moravského Krumlova, nebo židovský hřbitov Podbřezí v Orlických horách. Společně fotíme od roku 2014. Fotografie na této výstavě jsou ale výběrem z období posledních tří let,“ komentuje výstavu Lucie Skálová a dodává: „ Já sama ráda fotím staré budovy nebo staré rezavé věci a objekty. A velmi ráda k focení používám starší typy objektivů, například Helios 44-2. Stejně tak i k focení přírody.“
Na výstavě tak mohou návštěvníci vidět na fotografiích zachycené krásy naší přírody jak z říše rostlinné, tak i říše živočišné. „Třeba vlhy pestré. Velmi zajímavou informací je, že vlhy pestré u nás hnízdí až od roku 1954. Nám se je podařilo zachytit v evropsky významné lokalitě Klínky,“ vysvětluje František Skála. Stejně tak ale výstava nabízí i fotografie z interiérů opuštěných či jinak zajímavých objektů. Prodejní výstava fotografií Lucie a Františka Skálových potrvá do 30. 5. 2019 a je zpřístupněna v otevírací době knihovny.
Současně od 2. 5. do 30. 5. 2019 je možné v budově městské knihovny shlédnout také výstavu šperků Jitky Schubertové. Její práci knihovna vystavuje již opakovaně a originální ručně vyráběné šperky je zde možné i zakoupit.
Renata Heklová
odebírejte přes RSS