Knihovna je připravena na nový školní rok

4. 9. 2023 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video

Dva měsíce prázdnin jsou nenávratně za námi a kromě škol se na nový školní rok připravuje i městská knihovna. Nízkou návštěvnost během letních měsíců využily knihovnice k úklidu i plánování aktivit.


I prostory prokoukly. Výmalby se dostalo nejen vestibulu, ale také učebnám a celému prvnímu patru, kde se nachází mateřské centrum s kuchyňkou a hernou. „Nejen, že jsme vymalovaly, ale také jsme nakoupily spoustu nových hraček, lépe jsme to tu zorganizovaly, aby se tu dětem i maminkám líbilo. Takže klasicky v otevírací době knihovny sem mohou maminky s dětmi do 4 let přijít a pokud mají zaplacený roční příspěvek, tak se nahlásí se dole v knihovně a mohou si tu s dětmi vyhrát,“ vysvětlila knihovnice Jana Unverdorbenová.

Od října budou každou středu pokračovat oblíbené výtvarné dílny a všem začínajícím výtvarníkům, sběratelům či domácím kutilům jsou k výstavám k dispozici i čerstvě vymalované prostory vestibulu, kde aktuálně do konce září vystavuje své obrazy výtvarnice Leny Shine. „Já tu vystavuji podruhé, naposledy to bylo před dvěma lety, kdy vestibul byl vymalován šedě a meruňkově, což nebylo pro výstavu obrazů ideální. Nová výmalba je perfektní, mám to tu ráda,“ svěřila se malířka.

A kalendář akcí je zaplněný i na následující měsíce. „Aktivit máme spoustu, obnovili jsme knižní fond, plánujeme besedy pro školy, přednášky, autorská čtení, takže na nový rok jsme připravené a těšíme se na návštěvníky,“ pozvala knihovnice Jitka Horáková.

A jaké jsou nejbližší akce v knihovně?

Září:
21. září v 17:00 - Přednáška Ing. Přemysla Jiráka: Houby jako prevence civilizačních onemocnění

Říjen:
Přednáška manželů Hořínkových: Irsko, Wales, Londýn
Výstava fotografií Skotska fotografa Martina Valného
18. října - Autorské čtení Martiny Suntychové a Oldřicha Damborského
Nový semestr Univerzity třetího věku na téma Habsburkové bez trůnu

Listopad:
2. listopadu - Přednáška záhadologa Arnošta Vašíčka
Cestopisná přednáška Blanky Markové o cestě do Thajska

odebírejte přes RSS