Kolo pro život v Hustopečích na blátě

24. 5. 2021 · 2 minuty čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Sport

Přestože dlouhodobá předpověď počasí upozorňovala na vytrvalý déšť, nenechali se stovky cyklistů odradit od startu na letošní druhé zastávce závodního seriálu amatérských horských kol Kolo pro život v Hustopečích. Radost z bláta měly v sobotu 22. května hlavně děti.


Hustopeče v sobotu 22. května opět po roce hostily cyklistický seriál Kolo pro život, který je už 22 let největším amatérským závodem horských kol v Evropě. Zatímco v uplynulých letech byli fanoušci cyklistiky svědky strhujících startů jednotlivých etap, letos zelo Dukelské náměstí tak trochu prázdnotou. „Program jsme upravili do individuální formy, to znamená, že trasy nemají jeden daný čas, kdy musí závodníci vyrazit. Máme pouze vymezené časové okno, v jehož rámci může každý odstartovat kdy chce. Má to své výhody, protože se nemačkáte na startu a můžete v podstatě s kamarády vyjet v klidu kdy chcete. Čas závodu pohlídají čipy po přejetí startu a cíle,“ vysvětluje omezení kvůli bezpečnostním opatřením ředitel komunikace pořádající organizace Petr Čech Sport Tomáš Pravenec. 

Mnohem veseleji však oblíbená sportovní akce vypadala v areálu firmy Agrotec, kde startovaly dětské kategorie a všichni závodníci zde měli i veškeré zázemí a doprovodný program. Nikomu z přítomných nevadil ani vytrvalý déšť, který jízdu měnil v blátivé dobrodružství. Užívali si především děti. 

Odměnou každému účastníkovi byly kromě zabláceného kola i drobnosti na památku. Chyběly ale slavnostní ceremoniály s předáváním medailí. „Už loni jsme to takto museli aplikovat a jsme opatrní. Jsme rádi, že můžeme uskutečnit alespoň ten sportovní program a začínáme i s menšími doprovodnými aktivitami. Nicméně to slavnostní vyhlášení na velkém pódiu jsme museli oželet jak na prvním letošním závodě na Karlštejně, tak i tady v Hustopečích, abychom zabránili shlukování lidí na jednom místě.“ 

Jestli se všechny závody Kola pro život ponesou v těchto omezených podmínkách, pořadatelé netuší. Připraveni jsou ale na vše. „Celkem máme letos patnáct závodů a budeme končit někdy začátkem října. Samozřejmě pokud vše dobře dopadne a akce nebudeme muset přesouvat,“ uzavřel Pravenec. -nov-

odebírejte přes RSS