Koncert gymnazistů byl tečkou za Vánoci

8. 1. 2018 · 1 minuta čtení · 2 fotografie · 1 video

Školní kapela Gymnázia T. G. Masaryka si opět připravila rozloučení s vánočním časem a udělala za ním tečku svým Tříkrálovým koncertem. Konal se v sobotu 6. ledna v divadelním sále pod kostelem sv. Václava, který byl zaplněný do posledního místa. Mladí studenti pod vedením učitelky Margity Křížové nacvičili repertoár ovlivněný magickým číslem tři. „Písně tedy byly po trojicích. Pánové sólisti si písničky vybrali sami, ostatní písně byly starší, abychom nostalgicky zavzpomínali,“ uvedla sopranistka Markéta Jacqueline Šťastná.


Za celým programem stála snaha studentů udělat profesionální koncert. „Nacvičování bylo poměrně složité, protože paní učitelka je perfekcionistka, je poměrně náročná. Trávili jsme i pět hodin v kuse zkoušením,“ vysvětlila Šťastná. „Za všechny bych ale řekla, že nás zkoušky naplňují,“ dodala.
Překvapením večera se stalo vystoupení učitelů - Ctirada Šedého a Simony Chrastilové, kteří se svým zpěvem přidali ke kapele na několik písní. Pozadu nezůstali ani diváci vybavení zpěvníky. 

-ves-

 

odebírejte přes RSS