Koncertem poděkovali za podporu Ukrajině

27. 2. 2023 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura

V pátek 24. února uplynul přesně rok od začátku války na Ukrajině. Smutné výročí připomněl v Hustopečích koncert ukrajinských umělců, kteří vyučují v místní Základní umělecké škole. 


Před zaplněným evangelickým kostelem vystoupili kytaristé Davyd Bahdasarian a Artem Pozdniakov a klavíristka Inha Rudnichenko. „Zazní tu klasické skladby od Bacha, Piazolly, Chopina, Brahmse, ale i moje vlastní skladby či skladby současných ukrajinských skladatelů, kteří se dnes nachází v okupaci. Jejich krásnou hudbou chceme vzdát hold všem padlým a poděkovat Česku, zvlášť Hustopečím, za pomoc a podporu,“ vysvětlil iniciátor koncertu Artem Pozdniakov. 

Během večera umělci několikrát poděkovali hustopečským za vlídné přijetí a podělili se i o zprávy ze současné situace na Ukrajině. „Hudba na Ukrajině není mrtvá. Právě naopak. Lidé hledají útěchu v kultuře, takže koncertní sály a divadla jsou vyprodané, umělci využívají umění k boji za svobodu. A protože svět se dnes o ukrajinskou kulturu velmi zajímá, tak se kultuře velmi daří, což je dobře. Je to takový únik od reality,“ řekl Pozdniakov. -nov- 

odebírejte přes RSS