Krajcárek hledá posily nejen na lednový ples!

11. 10. 2021 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Udržet folklorní tradice ve městě je oproti menším vesnicím poměrně složitá záležitost. U nás se o to snaží Hustopečská chasa, která už několik let vede i dětský soubor Krajcárek. Ten se po korona pauze vrací k životu a hledá hravé děti...


Hustopečský Krajcárek jsme mohli pravidelně vídávat na všech kulturních akcích města i v okolí. Korona doba bohužel zasáhla i do tohoto kroužku a tak se v pátek 8. října konal nábor nových zájemců. „Krajcárek je dětský folklorní soubor, ve kterém děti vedeme k lásce k folkloru, tradicím a tancům tak, aby je to bavilo. V době před koronou jsme byli poměrně aktivní - pořádali jsme dětské hody, v zimě dětský krojový ples. Vystupovali jsme na burčákovkách i slavnostech mandloní, jezdili jsme na přehlídky dechových muzik, jarmarky a podobně,“ představuje soubor jedna z vedoucích souboru Jaroslava Kostrhounová.

Do kroužku mohou zavítat kluci i holky ideálně ve věku od šesti do jedenácti let, kterým není cizí pohyb, zpěv a tanec. „To je to hlavní - chuť tancovat a zpívat, bavit se s kamarády. Naučíme se i něco o péči o kroj,“ zve Kostrhounová.

Krajcárek se schází k nacvičování každý pátek od 16:30 do 17:30 hodin a přidat se můžete kdykoliv. Stačí mít vhodnou obuv na cvičení. „Parádní i odlehčené kroje máme k dispozici pro kluky i pro holky v různých velikostech, takže není problém si jej zapůjčit,“ dodává vedoucí.

První akcí, na které se nová sestava Krajcárku představí, budou lednové krojové hody. „Už máme zamluvený i sál na 16. ledna 2022, takže vás všechny rádi uvidíme,“ usmívá se Kostrhounová. -nov-

odebírejte přes RSS