Kulturní akce nejsou, ale budou! Těšte se s námi už nyní...

26. 10. 2020 · 1 minuta čtení · 5 fotografí
Téma Kultura

Milí příznivci kulturního a společenského života v našem městě,

zřejmě mezi vámi není nikdo, kdo by nevěděl o opatřeních vlády kvůli zamezení šíření koronaviru. Poprvé byla zavedena letos na jaře a zklamání nad zrušenými Slavnostmi mandloní a vína, které jsme měli připravené ve finální podobě, nám na marketingu vynahrazovala naděje, že na podzim už bude vše dobré a společně si užijeme „Burčákovky“ a další podzimní akce.

Po letním rozvolnění, kterého jsme využili pro menší akce typu letního kina, komorních divadelních představení, koncertů a ochutnávek vín, se situace opět zhoršila a museli jsme na ni zareagovat zrušením naplánovaných událostí. Mezi ty největší, které to odnesly, patří Burčákové slavnosti, Nominační výstava vín, Světový duel vín i Svatomartinské slavnosti v podobě, v jaké je znáte.

Prázdnotou zeje také sál našeho kina, a to těsně před uvedením filmových novinek jako jsou Karel či Žáby bez jazyka, koncertem kapely Nerez nebo divadlem Chlap na zabití s Filipem Blažkem a Miroslavem Vladykou. Ohrožené je také Šmardovo sousedské divadlo.

A co bude dál? Bohužel křišťálovou kouli nikdo z nás nemá (což je možná trošku škoda 😊) a tak můžeme jen doufat. V to, že se vše vrátí do zajetých kolejí a my vám představíme předvánoční program v plné parádě. Připravujeme tradiční mikulášský jarmark i adventní koncerty, na které jsme letos pozvali Cimbal Classic Kateřiny a Dalibora Štruncových, Srdce ze Šakvic či Brno Gospel Choir. 

Nový rok přivítáme s Martinem Chodúrem a věříme, že do něj vykročíme pravou nohou a zase to v Hustopečích pořádně rozjedeme. Těšíme se na vás!

Jana Hrádková,
vedoucí organizační složky Marketing a kultura města Hustopeče

odebírejte přes RSS