Letem světem na prázdniny!

3. 7. 2017 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Školská a kulturní komise města Hustopeče, Spolek všehoschopných a Pavučina pořádaly v pátek 30. června tradiční Táborák na ukončení školního roku. Pro všechny příchozí byl připravený bohatý program a jedinečná příležitost proletět svět. „Máme stanoviště s různými úkoly, za jejichž splnění děti sbírají razítka a na konci na ně čeká odměna a špekáček,“ uvedla Ivana Brabcová, předsedkyně školské a kulturní komise. 


Připravené úkoly odkazovaly na dané země. Děti si během návštěvy Japonska vyzkoušely jaké je to jíst hůlkami, změřily svoje síly s finským silákem, na Havaji sestřelovaly kokosy či si proběhly s tomahawkem indiánskou stezku. „Táborákem se snažíme navodit letní dovolenkovou atmosféru, proto i tím zvoleným tématem letem světem se děti již vrhly na prázdniny,“ dodala Brabcová. 

Táborák navštívil i hokejista HC Kometa Brno Ondřej Němec, který v Hustopečích vyrostl. „Mám tady celou rodinu, a protože hraji v Brně, tak tady i částečně bydlím a užívám si to tady,“ řekl Němec. Děti se mohou těšit na dva měsíce volna, ale hokejisté prázdniny nemají. „Pojedu na kemp s dětmi a koncem měsíce už zase trénujeme,“ vysvětlil Němec. Po soutěžích čekala na děti zasloužená odměna v podobě špekáčku a prvním prázdninovým táborákem se rozloučily se školním rokem. -ves-

odebírejte přes RSS