Lukáš Hejlík přivezl do Hustopečí Historky z Tinderu

10. 5. 2023 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Pozvání do hustopečského kina přijal v úterý 9. května herec, cestovatel a milovník dobrého jídla Lukáš Hejlík. Jeho Listování, nebo-li scénické čtení z knih, pobavilo do posledního místa zaplněnou kinokavárnu.


Do Hustopečí s sebou Hejlík přivezl i spisovatelku Lucii Macháčkovou, jejíž prvotinu, Historky z Tinderu, společně adaptovali právě pro Listování. „Je to humoristická knížka, která obsahuje historky o seznamování. Takovým mottem knížky je, že nejlepší historky končí u oltáře, a ty nejhorší právě v mojí knížce,“ představila svou knihu autorka.

V rámci projektu Listování do Hustopečí přijedou už ve čtvrtek 15. června brněnští herci Alan Novotný a Jiří Ressler, kteří odehrají českou klasiku – Haškova Švejka. Jestli se do Hejlíkova programu dostanou další knihy i od Macháčkové, to se teprve uvidí. „Do Listování vybíráme knížky, které nám padnou do noty. Musíme se s nimi umět sžít a musíme to umět přenést na diváky. Témata či žánry nejsou podstatné, máme veselé programy, jako je ten dnešní, ale máme i vážnější témata,“ říká Hejlík.

Přestože je Lukáš Hejlík nejvíce spojován s televizním herectvím či gastromapou, Listování je pro něj na prvním místě a radost z projektu z herce i v Hustopečích doslova sršela. „Kdyby se měl teď hned rozhodnout jen pro jednu věc, tak bych si nechal určitě to Listování, protože už se mu věnuji 20 let a má to smysl. Ale naštěstí se mi vše, co dělám, daří spojovat a kloubit, a takhle mi to vlastně vyhovuje,“ usmíval se Hejlík. -nov-

odebírejte přes RSS