Magická jižní Morava Zdeňka Bažanta: Výstavou oslavil významné životní jubileum

25. 9. 2023 · 1 minuta čtení · 11 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Netradičně na nádvoří domu u Synků zahájil slavnostní vernisáží výstavu svých obrázků fotograf a zakladatel Fotoklubu Hustopeče Zdeněk Bažant. Mnoho návštěvníků si nenechalo ujít příležitost a využilo vernisáž k dodatečnému blahopřání k 80. narozeninám, které pan Bažant oslavil začátkem roku.


Po zahajovacím přípitku si návštěvníci mohli prohlédnout přes 60 vystavených fotografií. „Nemám fotografie nijak pojmenované, ale roztřídil jsem je do několika kategorií podle místností. V první místnosti návštěvníci uvidí už historické fotografie, ještě černobílé. Pak mám magickou část, stromy, lesy, vinohrady a tak dále,“ představil výstavu autor.

Bažant je typický focením krajiny kolem Velkých Němčic, Hustopečí, Křepic a Kurdějova. Přesto měli někteří návštěvníci problém poznat, která lokalita je na fotografii zachycena. „Jedna věc je fotografii vyfotit a druhá část práce je potom na počítači, kdy si hraji s negativy, překrývám je různě přes sebe a podobně. Takže proto možná není ihned zřejmé, odkud fotografie pochází. Ale mám tam zachycena i místa, která jsou ihned rozpoznatelná, není záměrem fotit tak, aby nebylo poznat, co fotím,“ smál se Bažant a netajil se tím, že se jedná pravděpodobně o jeho poslední samostatnou výstavu. V práci pro Fotoklub Hustopeče, kterého je zakladatelem i vedoucím, však má v plánu pokračovat i nadále. „Už mám svůj věk, to víte, ale s Fotoklubem pracujeme dál a 3. prosince budeme mít tady v Hustopečích tradiční výstavu, tak se těším,“ pozval návštěvníky. -nov-

odebírejte přes RSS