Malí šachisté ovládli prostory apoštolské církve

1. 6. 2018 · 1 minuta čtení · 11 fotografí
Téma Sport
Ukončení ve stylu velkolepé párty. I tak by se dal nazvat poslední kroužek hustopečských malých šachistů. S pomalu končícím školním rokem se rozloučili ve čtvrtek 31. května na společném šachovém turnaji, na který byli kromě hráčů pozvaní i všichni rodiče a sourozenci. Kluci a holky se utkali v posledním předprázdninovém boji o vítězství, rodinní příslušníci povzbuzovali. Celé setkání se neslo ve velmi příjemné neformální atmosféře, ke které přispělo i zázemí apoštolské církve v Kollárově ulici.
Šachový zájmový kroužek funguje pod hustopečským centrem volného času již čtvrtým rokem. Role vedoucího se ujal Luboš Kuchynka, který má bohaté zkušenosti. Především jeho zásluhou se hráčská základna rozrostla z původních deseti na současných třicet čtyři aktivních dětí. „Když jsme začínali, tak byla jedna skupina. V tomto školním roce jsme již měli tři a děti byly rozděleny na začátečníky a ty pokročilejší,“ doplnil vývoj Kuchynka.
V této sezóně mělo premiéru i žákovské družstvo ŠK Agrotec Hustopeče C, které s pěti vítězstvími z deseti obsadilo šesté místo z jedenáctičlenného pole.
O tom, že šachy v Hustopečích táhnou, turnaj opravdu přesvědčil. Dorazily téměř všechny děti, zápal pro hru byl z jejích tváří čitelný a ostatní hosté fandili nebo si jen tak povídali v přátelské atmosféře. „Určitě se do kroužku přihlásím i příští rok, moc mě to tu baví,“ prohlásil rozhodně hráč Jakub Vykydal.
-hrad-

 

odebírejte přes RSS