Malířské centrum každým dnem roste

7. 6. 2018 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video

Výukový prostor Střední odborné školy a středního odborného učiliště Hustopeče se rozrůstá o novou budovu. Vznik moderního Malířského centra podpořila dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj a stavba v hodnotě téměř 25 milionů korun roste doslova před očima. „Třípodlažní budova je polyfunkční. V prvním patře budou pojízdné stěny určené pro moderní přípravu žáků oboru Malíř-lakýrník a 12 pracovišť na dokončovací práce. Ve druhém patře budou pracoviště vybavená počítači na výuku reklamní grafiky a v posledním patře bude dílna, která umožní lakýrníkům provádění dekorativních technik,“ popsal plánované využití budovy ředitel školy Zdeněk Hrabal.


V areálu se nachází také Domov mládeže a Školní jídelna. Školu v současnosti navštěvuje 260 žáků. „Stavy se snížily, je to obecný problém všech středních škol a zájmu o učební obory,“ uvedl Hrabal. I přes snižování počtu žáků vznikla potřeba zbudování Malířského centra, zejména po přestěhování části odloučeného pracoviště z Divák do Hustopečí. „Malířům dlužíme, pokud chceme udržet tradici řemesel, kvalitní výukové prostory. Nemůžeme čekat, až žáci budou, ale musíme se snažit vytvářet jim moderní prostory už nyní,“ dodal.
Střední odborná škola nabízí dva studijní obory: Informační technologie a Veřejnosprávní činnost. Na učilišti se vyučují klasické stavební obory. „Jedná se například o obor Strojní mechanik, Instalatér, Malíř-lakýrník, Elektrikář silnoproud i slaboproud apod.,“ upřesnil Hrabal.
Podle harmonogramu prací by měla být budova hotová do konce roku. Pokud vás zajímá škola nebo studijní obory, můžete využít k návštěvě některý z Dní otevřených dveří.

-ves-

odebírejte přes RSS