Měsíc kohoutkové vody skončil, ale výzva trvá

27. 4. 2018 · 1 minuta čtení · 3 fotografie
Téma Z města

Dnem Země, tzn. 22. dubna, skončil projekt Měsíc kohoutkové vody: Vodu z kohoutku, nebo život! Druhý ročník akce, jejímž cílem je omezit spotřebu balené vody, pořádali Berenika a Tobiáš Oudovi a Lukáš Zemene, studenti hustopečského gymnázia. Podporu získali opět u vedení města Hustopeče. „Každá iniciativa mladých lidí, která přemýšlí nad změnou k lepšímu, si zaslouží být podporována. Velmi jim fandím,“ řekla starostka Hana Potměšilová.
Osvěta spočívala v kampani, která upozorňovala na nesmyslnost kupování balené vody, když voda z kohoutku je čerstvá, má přísnější hygienické normy a nezatěžuje planetu plasty. Symbolem zapojení do projektu je modro-zelená stužka, značící vodu a životní prostředí. Stužky nabízeli dobrovolníci po městě, byly také v některých obchodech nebo si je lidé vyráběli sami. „Rozdali jsme přes 1500 stuh, což je obrovský úspěch,“ uvedl Ouda. „Jsme moc rádi za každého, kdo se k nám připojil a šetřil s námi životní prostředí,“ pokračovala Oudová.
Kromě Hustopečí se do projektu zapojilo pět dalších obcí a mnoho škol. Nejednalo se pouze o propagování pití kohoutkové vody, ale pořádaly se i hromadné úklidy odpadků. „Letos nás překvapila pozitivní odezva, která k nám mířila ze všech stran,“ řekl Zemene. Na základě ohlasů plánují studenti v projektu pokračovat i příští rok.

-ves-

odebírejte přes RSS