Na čtvrtečním programu Hustopečského skákání padaly rekordy

3. 2. 2022 · 3 minuty čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Sport

Sportovní fanoušci se po roční pauze konečně dočkali největšího atletického svátku v Hustopečích. Hustopečské skákání 2022 zahájily ve čtvrtek 3. února žákovské závody, do kterých se kvalifikovala padesátka nejlepších atletů a atletek z Jihomoravského kraje i dalších koutů republiky. Největším překvapením dne bylo překonání 22 let starého rekordu v kategorii mladších žáků.


Čtvrteční program Hustopečského skákání zahájily mladší žákyně, kterým byly úvodní pokusy nastaveny na výšku 100 cm. Jedenáctka závodnic měla velmi rozdílné osobní rekordy, proto první závodnice opouštěly závod už na 110 cm, kdy favoritky ještě skákat ani nezačaly. Od 143 cm už laťka patřila výhradně závodnicím AK Sokol Nehvizdy, které svedly souboj o tři nejvyšší místa. Nejlépe si vedla Eliška Truhlářová výkonem 152cm. „Náš trenér nás odjakživa učí sedmiboj, takže výšce se nevěnuji nijak zvlášť. Bereme to komplexně, i když výška mě opravdu chytla a chtěla bych na sobě ještě pracovat,“ usmívá se vítězka.

Z okresních závodnic byla nejlepší Kateřina Eliášová ze ZŠ Velké Němčice výkonem 135 cm.  Od výšky 115 cm pokračoval závod mladších žáků. Z přihlášených 13 závodníků jich do závodu nakonec nastoupilo pouze šest, ale totálně jej ovládl Lukáš Drobilič ze ZŠ Slovácká Břeclav, který nastoupil na 140 cm a nikomu dalšímu nedal šanci. Famózním tempem si vyskákal neuvěřitelných 177 cm a překonal tak nejen 22 let starý rekord Hustopečského skákání, ale i rekord okresu. Zcela zaslouženě mu patří obě zlaté medaile. „Mám z toho smíšené pocity, protože já nejsem vyloženě atlet a takový výsledek jsem opravdu nečekal. Kromě skákání se věnuji i plavání a obě disciplíny mě baví. Na Hustopečské skákání jsem se ale nijak zvlášť nepřipravoval,“ usmívá se zaskočený Lukáš na stupních vítězů.

Do kategorie starších žákyň nastupovala jako velká naděje a poslední vítězka z roku 2020 Nikola Seďová. Úvodní výšky skočila ona i ostatních 16 závodnic bez větších problémů, startovní pole začalo řídnout až na 145 cm. Skvěle si vedly reprezentantky JAC Brno, z nichž 157 cm skočila a vítězkou hlavního závodu se stala Jitka Nečasová. Na domácí Nikolu tak s výkonem 154 cm, což je její nový osobní rekord, zbylo stříbro. Na okrese je první. „Prošla jsem si několika karanténami a jsem po nemoci, takže ta dnešní forma nebyla ideální, ale jsem ráda, že jsem se vůbec mohla zúčastnit a skočit si osobák,“ svěřila se Nikola.

Závěr čtvrtečního programu patřil závodu starších žáků, do kterého nastoupilo 16 závodníků a mimo soutěž i jeden dorostenec. Úvodní skoky začínaly na 125 cm a pro většinu startovního pole se stala osudnou výška 155 cm. Do bojů o nejvyšší příčky se zapojili atleti z Rosic, Neratovic a Nového Města na Moravě. Skvělým výkonem 181 cm na první pokus si zlato odváží Lukáš Kouřil z AK Rosice, druhé místo druhým pokusem na stejné výšce bere Jan Tobias Janků z TJ Neratovice.  Z okresních skokanů byl nejlepší Jakub Sýkora s TJ Lokomotivy Břeclav. 

Největší naděje TJ Atletika Hustopeče a vítěz kvalifikace z minulého týdne Vojtěch Homola z Velkých Němčic se do bojů nezapojil. „Vojta nám bohužel dnes ráno volala a omluvil se, protože mu nařídili karanténu. To byl vůbec problém celého dnešního dne, spousta závodníků se nám dnes ráno omluvila kvůli karanténám, takže jsme tu měli něco přes padesát mládežníků. Oproti uplynulým ročníkům je to o dost míň, nicméně i tak jsme viděli skvělé výkony,“ popsal ošemetnou situaci kvůli bezpečnostním opatřením ředitel závodu Zbyněk Háder. Jedním dechem však dodává, že sobotní závody zatím ohroženy nejsou. „Některé z hlavních hvězd už jsou v Hustopečích, další dorazí zítra na společný trénink s hustopečskými dětmi. Žádné zásadní omluvenky zatím nemáme, i když stát se může všechno. Věřím však, že všechno bude skvělé tak, jako dneska,“ těší se Háder. -nov-

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY NAJDETE ZDE

odebírejte přes RSS