Na dubnové jamboree přijede přes 150 skautů a skautek

19. 3. 2018 · 2 minuty čtení · 1 video

Hustopeče, Modra a Benátky nad Jizerou jsou tři města spojená memorandem o vzájemné spolupráci. Ta je založená na setkávání žáků škol při sportovních kláních nebo kulturních akcích, seniorů na táboře a skautů na jamboree. „V letošním roce začíná spolupráce dubnovým setkáním skatů. Potom se v květnu potkají senioři ve Štúrově, tábor pořádá Modra. V druhé polovině září proběhne sportovní akce určená pro žáky základních škol v Benátkách nad Jizerou,“ vysvětlila starostka Hana Potměšilová.


Mezinárodní skautské jamboree je naplánováno na víkend od 20. dubna do 22. dubna a v Hustopečích se bude pohybovat kolem 150 skautů a skautek. Mimo skautů z partnerských měst se ho zúčastní všechny skautské oddíly spadající pod středisko ve Vranovicích. „Sejdeme se v pátek a nocovat budeme ve společenském domě. Na sobotu máme naplánovaný skautský závod s různými disciplínami. Večer zakončíme táborákem a zpíváním. Část závodů se bude odehrávat ve městě, například na dopravním hřišti nebo u knihovny, a část závodů povede za město. Chtěli bychom děti naučit žít jak v moderní civilizaci, tak v přírodě,“ upřesnil Jan Frank, zástupce vedoucího skautského střediska ve Vranovicích.
Hustopečský skautský oddíl má základnu v klubovně pod kostelem sv. Václava a v současnosti registruje 56 členů. Družinové schůzky se konají každý týden a mají všestranný program. „Děláme různé sportovní aktivity i teorii, ale skauting je postavený na praktických věcech. Samotné skautské hnutí je v posledních letech na velkém vzestupu, je to i proto, že se snažíme aplikovat moderní věci, které děti baví, například vysílačky, GPS zařízení a podobně,“ řekl vedoucí hustopečského oddílu Vojtěch Frank. Kromě setkání v klubovně, pořádají skauti i různé výpravy. „Každý rok máme deset až dvanáct akcí, jednodenních i vícedenních. V létě vrcholí naše činnost skautskými tábory,“ dodal.
Do skautského oddílu se může přihlásit každé dítě od pěti let. Více informací naleznete na jednotlivých webových stránkách skautských oddílů.

-ves-, FOTO: www.trojka.junakvranovice.cz

 

odebírejte přes RSS