Na Nádražce slavili československé Vánoce

19. 12. 2018 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video

Děti ze Základní školy Nádražní každoročně vítají Vánoce divadelním představením nebo besídkou plnou básniček, písniček a tance. Letos si pro rodiče, spolužáky a děti z mateřských školek připravily pásmo Československé Vánoce, kterým završily úspěšný celoroční projekt oslavující stoleté výročí založení prvního Československého státu. „Napadlo nás, že budeme v tomto duchu pokračovat, neboť se Slováky jsme žili 75 let. Vytvořili jsme besídku, na které se oba jazyky prolínají,“ vysvětlila učitelka Vladimíra Mačková.


Na vystoupení se podíleli žáci prvního a druhého stupně a za téměř hodinovým programem stojí dvouměsíční práce dětí a tří učitelek: Vladimíry Mačkové, Jaroslavy Sedláčkové a Jany Hrnčiříkové. Se slovenským jazykem a určitými slovíčky mají problémy i dospělí lidé. Jak si s nimi poradili školáci? „Některé slova jsou si dost podobná, ale některá jsme museli dětem vysvětlovat,“ shrnula Mačková.
Žáci si premiéru odbyli vystoupením pro děti ze starovické školky a spolužáky. Představení pak hráli ještě třikrát – pro děti z hustopečských mateřských školek a svoje rodiče. Všechny přítomné se jim podařilo naladit do správné vánoční atmosféry. A co si přát o Vánocích víc? „Hlavně hodně zdraví a všeho dobrého,“ dodala ředitelka Iva Matějíčková.

-ves-

 

odebírejte přes RSS