Na Pavučině se učí anglicky hrou

14. 7. 2021 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video

Anglický jazyk se dá učit i za pomoci příjemných a zábavných úkolů. O tom se přesvědčuje dvacítka dětí, která navštěvuje příměstský tábor nejen s angličtinou v Centru volného času Pavučina.


Není tábor jako tábor. Na ten, který se koná v třetí červencový týden v Centru volného času Pavučina, by chtěl zavítat každý z nás. K výuce angličtiny tady přistupují hrou a ve středu 14. července hrou z nejpříjemnějších – probíralo se jídlo! „Jste na Pavučině a tento týden máme příměstský tábor s angličtinou pro dvacítku dětí. Dopoledne se věnujeme angličtině, kdy se učíme různá témata jako jsou zvířata, barvy nebo číslice a dneska se věnujeme jídlu, takže vaříme a ochutnáváme,“ přibližuje průběh tábora hlavní vedoucí Michaela Vedrová. Odpoledne pak děti tráví venku v areálu Pavučiny či na výletě po okolí.

K výuce angličtiny tady přistupují po svém. „Hrou! Angličtina se obzvláště na prvním stupni učí hrou, takže si hrajeme,“ usmívá se vedoucí. Cíl tohoto způsobu výuky vidí Vedrová v tom, že anglický jazyk bude děti bavit a tím lépe si slovíčka zapamatují a budou mít angličtinu spojenu s příjemnými zážitky. Což tedy děti určitě mít spojeny budou. „Poté, co jsme si dneska sami nachystali svačinky, máme připravenou hru, při které děti zavřou oči a dostanou od nás něco tajného do pusy. Trošku se bojí, že to budou žížaly, ale opravdu se bát nemusí… A podle toho, co mají v puse, mají uhodnout o co jde a zkusit to napsat v anglickém jazyce – jestli to opravdu byla ta žížala nebo třeba lentilka,“ usmívá se Vedrová.

Obavy, že jim táboroví vedoucí připravili nějakého chrobáka či již zmiňovanou žížalu, se ukázaly jako liché, na děti čekaly laskominy v podobě ovoce, zeleniny či sladkostí. 

-vyh-

odebírejte přes RSS