NeMalý pátek s Petrem Lüftnerem

28. 11. 2022 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Někteří ho znají coby předskokana Xindla X, jiní ho třeba neznají vůbec. Písničkář Petr Lüftner zazpíval v hustopečské kinokavárně a představil se tak, jak se cítí nejlíp - s kytarou a akordeonem zazpíval o životě ve všech jeho barvách.


V našich končinách poměrně neznámý umělec se na hudební scéně pohybuje už deset let a vydal již dvě sólové desky. „Musím se smát, když říkám, že svůj první koncert jsem odehrál před deseti tisíci lidmi. bylo to u nás doma v Ústí nad Labem a dostal jsem se tam poměrně náhodou. Každopádně tam si mě všiml Xindl X, kterého jsem zase úplně neznal já, a nabídl mi, abych s ním jel jeho tour. Takhle to se mnou vlastně celé začalo,“ usmívá se sympatický písničkář. 

Přestože si Petr vyzkoušel velká popová pódia, navrátil se k folkovým kořenům. „Nikdy jsem neměl v plánu vystupovat před lidma, vždycky jsem se dost styděl. Na druhou stranu se mi líbilo, když se lidem líbily moje písničky a lákala mě ta velká pódia, ty show, skladby v rádiích a vše, co k tomu patří. Ale úplně jsem se v tom všem necítil komfortně a myslím si, že se to posunulo zpátky tím správným směrem. Těším se, až mi bude šedesát, protože to je u písničkářů právě ten věk, kdy toho mají nejvíc co říct, teď se stále ještě učím, ale baví mě to,“ vysvětluje s pokorou Lüftner.

Všechna již vydaná alba Petra Lüfnera jsou vyprodaná, proto do Hustopečí přivezl alespoň dvě zbrusu nové písničky. A posluchači autora nejen za ně odměňovali uznalým potleskem. -nov-

 

 

odebírejte přes RSS