Nové sociálky pro amfiteátr, oprava kabin i plánovaná rekonstrukce penzionu. Jednali radní

21. 9. 2023 · 2 minuty čtení
Téma Z města

Radní se sešli posedmadvacáté v úterý 19. září. Odklepli nákup vozidla pro městské služby, výměnu kuchyňských linek v penzionu pro seniory a vybrali zhotovitele dvou stavebních akcí. Jedná se o opravu fotbalových kabin a vybudování sociálek pro venkovní amfiteátr pod společenským domem. A rekonstrukce čeká také penzion pro seniory.

Nové komunální vozidlo získají městské služby. „Nahradí původní, které již dosluhuje, a využití při údržbě města najde v létě i v zimě. Umožní dokonce péči o biokoridory v extravilánu. Pořizovací cena bez DPH je téměř 2,9 milionů korun a zaplatí ji rozpočet města,“ informoval místostarosta, Bořivoj Švásta.

Nákup nového elektrického auta potvrdili radní také ZŠ Nádražní. „Bude sloužit především pro dovoz obědů. Jeho cena je 447 tisíc bez DPH, na dalších 20 tisíc vyjde plachta. Městskému rozpočtu by s financemi mohla pomoct dotace ve výší okolo 200 tisíc korun,“ informovala starostka, Hana Potměšilová.
ZŠ Nádražní bude mít novou výdejnu obědů s 80 místy k sezení, zprovoznit ji plánují začátkem roku 2024. Žáci, zejména ti z prvního stupně, tak již nebudou muset docházet na obědy do ZŠ Komenského.

Tobogán a skluzavka na letním koupališti se dočkají opravy. „Tyto dvě atrakce jsou vyjmuté z celkového rozpočtu plánované rekonstrukce letního koupaliště. Povedlo se nám najít odbornou firmu, která umí vyrobit koryto identické s tím, které je nyní na tobogánu. Cenově vyjde na cca 50 tisíc korun za 1 metr, další náklady budou spojené s úpravou dojezdového bazénu a okolními zemními pracemi.
Skluzavka bude opravená tak, aby byla funkční a bezpečná, vysvětlila Potměšilová.

Radní vybrali zhotovitele na opravu fotbalových kabin a vybudování sociálního zařízení pro venkovní amfiteátr. „U kabin dojde k výměně oken, opravě stropů a dalším úpravám. Vysoutěžená cena činí téměř 1,6 milionů korun bez DPH,“ upřesnil Švásta.
Nové sociálky bude mít venkovní amfiteátr. Dělníci ze stavební firmy, která zakázku vysoutěžila za téměř 1,5 milionů korun, by měli nastoupit letos na podzim. Se zaplacením může pomoct dotace. „Náklady na vybudování jsme zařadili do přeshraničního projektu se spolkem Pjekne miestečko z.s. ze slovenské obce Kúty. Ten má podpořit vzájemnou spolupráci a setkávání v oblasti kultury. Rozhodnutí o dotaci získáme v lednu,“ avizoval místostarosta Josef Horák.

Čtyři byty v penzionu pro seniory získají letos novou kuchyňskou linku. „Je to již několikátá etapa celkové obnovy, kdy postupně dojde na všechny byty,“ doplnil místostarosta, Josef Horák.

Radní zadali zpracování žádosti o dotaci na rekonstrukci penzionu z programu Nová zelená úsporám. „V lednu loňského roku jsme objednali vyhotovení projektové dokumentace. Ta upřesnila cenu, cca 20,5 milionů korun, i rozsah prací. Stavebníci vymění okna, opraví balkóny a terasy a zateplí budovu penzionu, která svému účelu slouží už přes 20 let,“ vyjmenoval úpravy Horák. V případě získání peněz z programu Nová zelená úsporám, kterou administruje Státní fond životního prostředí ČR, by dotace mohla pokrýt až 25 % celkových nákladů. Se začátkem realizace se počítá v roce 2024. 
-hrad-

odebírejte přes RSS