Nový ředitel převzal ZŠ Komenského

1. 8. 2018 · 2 minuty čtení · 1 fotografie · 1 video

Je středa 1. srpna 2018 a do funkce ředitele ZŠ Komenského po všech nezbytných předávacích formalitách oficiálně nastoupil nový ředitel Mgr. Jaroslav Vysloužil," informoval místostarosta Bořivoj Švásta, který se s oběma řediteli sešel na půdě školy. Tam došlo také k podpisům předávacích protokolů.


My se s panem Vysloužilem známe ze společných akcí, protože on je také dlouholetý ředitel, takže to pro mě nebyla neznámá tvář. Naši školu několikrát navštívil, prošli jsme si ji a v podstatě už teď všechno podstatné ví, uvedl odstupující ředitel Miroslav Patloka, který však na půdě školy zůstává i nadále.

Moje role tady bude spočívat v jakési koordinaci těch stavebních prací, takže nový ředitel se bude moci plně věnovat vnitřnímu chodu a já odhlédnu na stavbu. Je to logické řešení, protože já tady znám každý kout a jsem schopný přesně popsat, kde je jaký kabel, kudy vede kanalizace a podobně, takže bude všestranně výhodné, když ty opravy dovedu do konce, zdůvodňuje své setrvání Patloka.

Rekonstrukce, jejíž náklady šplhají k 50 milionům korun začala koncem června a pokračuje podle plánu. Momentálně se v okolí budovy vrtají sondy, které mají najít vhodná místa k umístění nosných pilotů. Nad dílnami už je zbouraná střecha a budou se tam betonovat věnce. Uvnitř budovy se vše připravuje k rekonstrukci toalet a bouracím pracím, které ale začnou až po dokončení výtahových šachet, popisuje postup prací Patloka.  

Nový ředitel Jaroslav Vysloužil už se stačil seznámit se svými kolegy a správními zaměstnanci. Já se sem velmi těším, ale nic nového ani převratného nečekejte. Hlavní cíle školy jsou celkem jasné - výchova a vzdělávání žáků, na tom není co měnit. No a ty provozní cíle vidíte sami, to je úspěšné dokončení rekonstrukce školy. Je to pro mě výzva, uvedl Vysloužil.

Všech 678 žáků, kteří v září usednou do školních lavic se rekonstrukce dotknou jen minimálně. První školní den se sejdeme trochu netradičně v jednotlivých třídách, protože školní dvůr, kde se v loňských letech konalo společné slavnostní zahájení se změnil ve staveniště, takže nový pan ředitel a jeho hosté si prvňáčky obejdou ve třídách. Další výuka už bude probíhat standardně, shrnuje Patloka. -nov- odebírejte přes RSS