Oblastní soutěž ukázala, že cyklista musí zvládnout každé počasí

18. 5. 2018 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video

Ve čtvrtek 17. května to na Dopravním hřišti Lipová žilo. Odbor dopravy zde pořádal oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Mladé cyklisty neodradil ani vytrvalý déšť, se kterým se během soutěže museli potýkat. Některé školy si soutěž vyzkoušely poprvé, jiné, už dopravní hřiště dobře znají. „Soutěžilo 17 družstev, z toho deset v mladší kategorii a sedm ve starší. Jsou to družstva z obcí spadajících pod ORP Hustopeče. Úroveň zkoušek je pro obě dvě kategorie stejná, odlišuje je pouze věk,“ vysvětlil zkušební komisař Petr Pacela. 


Soutěž se konala v několika disciplínách. Na dopravním hřišti se jezdilo podle pravidel, překážková dráha sloužila k jízdě zručnosti, zkoušely se teoretické znalosti dětí formou testu, zdravověda a i práce s mapou. „Dá se říct, že všechna družstva, která jsou na hřišti, se tady účastní dopravní výchovy. Ta je ve stanovách ministerstva školství pro čtvrté třídy, takže toto hřiště není pro děti úplnou neznámou,“ dodal Pacela. 

Mezinárodní dopravní soutěž se skládá z několika částí. „Soutěž začíná na školách základním kolem, potom děti postupují na oblastní kolo, z oblastního kola tři družstva v každé kategorii postupují na okresní kolo a vítězové soutěží v krajském kole,“ vysvětlil Pacela. 

Děti se se soutěží popraly i přes nepřízeň počasí. Žáci Základní školy Nádražní, kteří reprezentovali Hustopeče postupují v obou kategoriích - mezi mladšími žáky neměli konkurenci a starší skončili na druhém místě. Nejlepší cyklistkou se již potřetí stala Klára Kadlecová, za ní se umístil Viktor Mnich. Krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů se letos bude konat na hustopečském dopravním hřišti v úterý 5. června. -ves-

odebírejte přes RSS