Po dvou letech se sešli skauti partnerských měst

9. 11. 2021 · 1 minuta čtení · 19 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Necelá padesátka skautů z Hustopečí a Benátek nad Jizerou se sešla na společné víkendovce pod kostelem sv. Václava. Chyběli zástupci slovenské Modry, kteří kvůli přísným opatřením nemohli dorazit.


Po dvouleté pauze se v Hustopečích opět sešli skauti z partnerských měst, aby navázali na přerušenou tradici. Společný víkend strávili pod kostelem sv. Václava. „Je nás tu asi pětačtyřicet od sedmiletých dětí až po dvacetileté vedoucí, takže je to pestré,“ představil účastníky vedoucí Štěpán Prokeš. 

Protože se podobné akce dva roky nekonaly, někteří účastníci se viděli úplně poprvé. „Zpočátku to bylo trochu nervózní, protože za ty dva roky se skauti protočili. Ale jinak je to fajn, protože se seznámíte, získáte nové kamarády, nové kontakty, takže to žádná velká překážka nebyla,“ usmívá se Štěpán.

Víkend plný bojových her doplnily prohlídky kostela a dalších památek, výšlap k rozhledně a skupinky skautů jste mohli potkat i v ulicích při stopovací hře. Na podobné aktivity jsou děti zvyklé i z klasických družinek, které se v Hustopečích naplno rozjely. „Od září se rozběhla klasická družinková činnost a musím říct, že je nás hodně. Máme hodně družinek, neustále nám přibývají členové, což je fajn, fungujeme dobře,“ pochvaluje si Štěpán.

První vlaštovky v podobě družebního setkání navnadila skauty na další akce, které je v nejbližší době čekají. „V polovině prosince nás čeká tradiční přespávací oddílovka, roznos Betlémského světla den před Vánocemi a naši vedoucí ještě pojedou na setkání vedoucích, takže jsme rádi, že se to tak pěkně zase rozjíždí,“ těší se Štěpán. -nov-

odebírejte přes RSS