Po skončení nouzové stavu má Kino Hustopeče velké plány

28. 4. 2020 · 2 minuty čtení · 1 video
Téma Kultura

Ženy v běhu, Parazit, Vlastníci či Tenkrát v Hollywoodu. Toto je jen malý výběr z filmů, které jste za poslední rok mohli zhlédnout v hustopečském kině. Právě místní kino slaví v těchto dnech rok „v novém kabátku“, oslavy však musí počkat do skončení nouzového stavu. Právě z tohoto důvodu jsou totiž dveře kina pro návštěvníky uzavřeny.


„Myslím, že ten rok, který máme za sebou, byl úspěšný. Loni v březnu jsme začali zkušebním provozem, od dubna se pak jelo na ostro,“ seznámila nás s počátky provozu kina v Hustopečích produkční Martina Ondrová. Za tu dobu se podařilo uspořádat téměř 600 představení pro 19 tisíc diváků, což jsou úctyhodná čísla.

V současné době je kino z důvodu vládních opatření uzavřeno a narušilo tak slibně rozjetý začátek roku 2020. „Tento rok začal také úspěšně, od ledna až do 12. března, kdy proběhlo poslední promítání, jsme odpromítali asi 126 představení, na které dorazilo téměř 6 tisíc lidí,“ shrnuje první měsíce roku Ondrová. Uvolňování vládních opatření jsou den ode dne jiné, tudíž ani restart promítání v kině není zcela jasný – Martina Ondrová však věří: „Počítáme s tím, že se začne promítat 25. května, ale v jistém omezeném provozu. Návštěvníci kina se aktuální informace o provozu dozví na webech a sociálních sítích města Hustopeče a kina.

Prostory kina se kromě promítání filmů využívají i na jiné akce, jakou jsou koncerty či divadelní představení – i ta musela být odsunuta. Ondrová však přichází s novými informacemi: „Na programu prvního pololetí jsme měli divadla, pohádky pro děti, koncerty – na všechna představení máme nové termíny, a to od září do konce roku.“ Jak to bude se vstupenkami, které jste si již zakoupili? „Vstupenky zůstanou platné na nové termíny. Pokud se termín nebude hodit, návštěvníci mohou vstupenku vrátit, ale ještě před termínem akce tak, abychom jej mohli dát znovu do prodeje pro případné zájemce“ shrnuje Ondrová.

Téměř dva měsíce je spolu s kinem pro veřejnost nepřístupná i kinokavárna, se kterou má tým Marketingu a kultury města Hustopeče opět plány. „Těšíme se na to, až otevře kinokávárna, protože jsme v uplynulém roce uspořádali několik společných akcí a počítám s tím, že budeme i nadále pokračovat,“ plánuje Ondrová.

A na které filmy jste vy diváci chodili? „Nejvíce navštíveným filmem byly Ženy v běhu, dále pak Bohemian Rhapsody a podařilo se nám do kina dostat i jednu předpremiéru, kdy jsme začali promítat už 14 před premiérou, a to byla česká komedie Přes prsty,“ pochvaluje si návštěvnost Ondrová.

-vyh-

odebírejte přes RSS