Přednáška zavedla návštěvníky do Japonska

2. 2. 2018 · 1 minuta čtení · 3 fotografie · 1 video

Městská knihovna Hustopeče pořádala 1. února přednášku, která zavedla návštěvníky do Země vycházejícího slunce. Manželé Jiří a Alena Márovi jsou nadšení cestovatelé a také autoři cestopisů. Přednášejí o svých zážitcích, krásách navštívených míst a odlišnostech kultur. „Pro nás je cestování práce i koníček. Cestujeme už 13 let. Kromě knížek tvoříme dokumentární filmy a spolupracujeme s televizí i rozhlasem,“ uvedl Jiří Mára.
Cestovatelé navštívili více než 50 zemí po celém světe. „Naším cílem je poznat ze země všechno zajímavé. Snažíme se bydlet přímo u místních lidí, cestovat po přírodě i městech. Věnujeme se věcem, které jsou pro danou zemi typické,“ vysvětlil Mára.


Manželé přijeli do Hustopečí pobesedovat o své cestě po Japonsku, kde strávili tři týdny. „Ze čtyř velkých ostrovů jsme procestovali tři. Bydleli jsme v japonské rodině, proto máme spoustu zážitků. S návštěvníky přednášky se projedeme šinkanzenem, podíváme se na opice koupající se v termální vodě i na zápasníky sumo,“ prozradil Mára.
Rozdílů mezi Japonskem a Českou republikou je spousta. „Překvapilo nás, že uprostřed rodinného domu mají ohniště, kterému říkají irori, a také konzumace syrových ryb. Po chvíli jsme si na stravu zvykli, ale problém nám dělal mořský ježek,“ řekl Mára.
Přednáška byla doplněná pestrou projekcí fotografií a videí. Některé z cestopisů manželů Márových si můžete zapůjčit v knihovně.

-ves-, FOTO: Jitka Horáková a Jana Unverdorbenová

 

odebírejte přes RSS