Relaxace na Křížovém vrchu

1. 12. 2016 · 1 minuta čtení · 4 fotografie

Grilování, posezení či procházky, to jsou činnosti, které Křížový vrch nabízí svým návštěvníkům. Tento jediný lesopark v Hustopečích a okolí se stal plnohodnotným příměstským parkem.

Na Křížovém vrchu proběhla rozsáhlá úprava zeleně. Pro návštěvníky byla vytvořena místa k relaxaci a odpočinku, díky projektu Křížový vrch má co nabídnout a dotaci získané od Ministerstva pro místní rozvoj. „V rámci projektu byly pořízeny tři informační tabule. Dále byla lokalita obohacena o dvě odpočívadla, stojany na cyklistická kola, odpadkové koše a gril, který je v poslední době moderním trendem,“ uvedla referentka majetkové správy Pavla Novotná. Dotace částečně pokryla i odstranění původních stavebních prvků, které byly ve velmi špatném stavu. Na místě zůstalo pódium, budova veřejných záchodů a jedna plechová bouda.

Na Křížovém vrchu jsou v plánu další změny a investice. Kromě již vyprojektovaného rozšíření lesoparku o 2,5 hektaru, jsou v jednání i nové prvky. Zatím je vše ve stádiu podání žádosti o dotace. „Do budoucna chceme udělat běžecké tratě, aby mohli Křížový vrch využívat aktivní sportovci. V plánu jsou i nové pěšiny, pocitové cesty pro děti a dětské hřiště,“ uzavřel místostarosta Bořivoj Švásta.

-ves-

odebírejte přes RSS