Revoluční trať zrychlí cestování vlakem

4. 10. 2023 · 1 minuta čtení · 2 fotografie · 1 video
Téma Z města

 Vysokorychlostní vlakové trati představují revoluční pokrok v oblasti železniční dopravy. Jednu, která se vybuduje v blízkosti Hustopečí, přijeli do města představit zástupci Správy železnic. Ve svém pojízdném VRTmobilu dorazili zodpovědět dotazy místních. 


Trať, která povede z Modřic do Rakvic, přinese benefity také cestujícím z Hustopečí a právě jim dorazili přestavit vysokorychlostní trať zástupci železniční správy. „Vysokorychlostní trať Jižní Morava povede z Modřic, kde bude odbočovat po pravé straně od dnešní trati a bude mezi stávající tratí až k Vranovicím, kde se opět přimkne ke dnešnímu koridoru a pak povede až do Rakvic, kde se napojí na stávající trať. Mezi Rakvicemi a Břeclaví se připravuje modernizace stávající trati na rychlost 200 km za hodinu,“ popisuje budoucí železnici vedoucí oddělení realizace staveb Lukáš Tittl. 

 Železnice budoucnosti zajímala několik desítek návštěvníků VRTmobilu. Nejvíce se návštěvníci ptali kudy trať povede, jak budou řešeny protihlukové stěny či kde budou vysokorychlostní vlaky zastavovat. „Předpokládáme, že pokud všechny povolovací procesy půjdou dobře, tak můžeme stavbu započít v roce 2026 a rychlostí 320 km za hodinu se projedeme počátkem 30. let,“ láká Tittl. 

 Kdo nestihl navštívit pojízdný stánek Správy železnic, může se přijít poptat v následujících dnech do okolních měst a obcí. „Celý říjen a listopad budeme objíždět všechny obce, kterých se nová vysokorychlostní trať dotkne,“ zve k návštěvě VRTmobilu Lukáš Tittl. 

S vysokorychlostní tratí Jižní Morava jsou spojené náklady v plánované výši 25 miliard korun, nicméně konečný účet bude znám až po zapracování všech připomínek, které budou získány z projednání i na základě aktuálních cen stavby. -otah-

odebírejte přes RSS