Hustopeče se baví. Jsou tady čtyřiadvacáté Burčákové slavnosti

5. 10. 2018 · 1 minuta čtení · 39 fotografí

Ve čtvrtek 4. října odstartovaly čtyřiadvacáté Burčákové slavnosti tradičním programem Hustopeče se baví. Dukelské náměstí patřilo tanečníkům ze školek a zájmových kroužků a spontánnost dětí mohla za to, že se tančilo na pódiu i pod ním. U kostela se hrálo divadlo pro malé i velké a zábava trvala do pozdních hodin díky kapelám Na2fáze a In Vino Musica.
Program zahájily děti z MŠ U Rybiček, které se nezalekly ani divokého rytmu rock and rollu. Z MŠ Pastelka přijeli kovbojové, kteří našli pořádný pytel peněz a rozhodli se je utratit právě na Burčákových slavnostech. Po dětech převzali štafetu tanečníci z Move Around a tanečního oboru Základní umělecké školy. Jejich formace získaly řadu ocenění a kluci a holky předvedli, že právem.
Po tanečních vystoupeních došlo na pohádku Zvířátka a Petrovští. Divadelníci ze souboru FOOOR a členové Spolku Všehoschopných se do představení pustili s chutí a smích se ozýval po celém náměstí.
Od sedmi hodin patřilo pódium místní pop-rockové kapele Na2fáze, která měla v rukávu řadu cover verzí oblíbených skupin. Po nich předvedla podivínská kapela In Vino Musica svou autorskou tvorbu. Čtyřiadvacáté Burčákové slavnosti jsou tady!

Večer se otevírají mázhausy. Na kvalitu podávaného moku dohlédne Horenská rada
Slavnosti zahájí v 17.00 hodin divadelní představení Vojna není kojná v podání souboru S. P. G. Old Guard. V 18.00 hodin se Dukelské náměstí rozezní uvítací fanfárou, která přivítá návštěvníky i velectěnou Horenskou radu. Příjemnou povinností rady je otevřít všech 14 mázhausů a dohlédnout na kvalitu letošního burčáku. Snad nebude muset být Burčáková policie v pohotovosti. Večerní program patří ohňové show a koncertu oblíbené kapely Hamleti.
Pro návštěvníky je připravena i malá scéna na nádvoří domu U Synků. Čeká na vás ochutnávka vín regionálních vinařů, lidové písně v podání Café Baret a koncert kapely Víťův brácha.

-ves-

odebírejte přes RSS