Senior dopravu převzal soukromý dopravce. Klienti jsou spokojení.

27. 9. 2023 · 1 minuta čtení · 4 fotografie · 1 video
Téma Z města
Senior doprava, která v Hustopečích pod záštitou Pečovatelské služby, zajišťovala přepravu seniorů po městě, přešla v březnu letošního roku pod soukromého dopravce. Pro seniory se nic zásadního nezměnilo a přepravu mohou využívat dál. 


Na službu má nárok každý senior nad 65 let, který má trvalé bydliště v Hustopečích. „Služba je částečně dotována městem, takže senioři si připlácí jen drobný příspěvek. A v podstatě mohou jet kamkoliv po městě. V jiných obcích jsou podobné služby omezeny třeba jen pro cesty k lékaři či do lékárny, u nás je možné nechat se odvézt na nákupy, na hřbitov, na návštěvu, prostě kamkoliv. Je tam jen limit deseti jízd měsíčně, který se dá ale navýšit v případě rehabilitací a podobně,“ vysvětlil místostarosta Josef Horák.

Klienti, kteří si službu registrovali ještě u pečovatelek, na ni mají nárok automaticky. Hlásit e ale mohou i další. „Je potřeba zajít si na pokladnu městského úřadu, tam si vyřídit průkazku, my si jej zavedeme do databáze a prakticky do dvou dnů už může senior začít jezdit. Jezdíme každý všední den od 7:00 do 14:30, podle potřeby i později. Jízdu je potřeba objednat si alespoň 24 hodin předem na telefonním čísle 702 219 071,“ doplňuje majitel taxislužby Jáchym Janošek.

Jedinou podmínkou poskytnutí služby je alespoň částečná mobilita klienta, aby byl schopen si do vozu sám nastoupit. „Je potřeba pochopit, že nejsme sanitní služba. Ano, pomůžeme seniorům s nástupem i výstupem z vozu, ale k vozidlu a potom na místo samé si už musí dojít sami, jako u klasické taxislužby,“ vysvětluje Janošek. -nov-

odebírejte přes RSS