Senioři z Penzionu byli evakuováni v rámci taktického cvičení hasičského záchranného sboru

20. 7. 2017 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Z města

Ve čtvrtek 20. července se silnice u Penzionu pro důchodce Hustopeče zaplnila hasičskými auty. Konala se zde historicky první evakuace jeho obyvatel, která bylo součástí taktického cvičení hasičského záchranného sboru. Senioři, po vyhlášení poplachu, opustili své domovy a shromáždili se na bezpečném místě v blízkém parčíku. „Evakuaci organizovali vedoucí Penzionu, zaměstnanci sociálního odboru a členové Krizového štábu města Hustopeče,“ řekl Robert Novák z krizového řízení. 


Na cvičení se podílely složky Integrovaného záchranného systému. Jednalo se o Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje Hustopeče a jednotky sboru dobrovolných hasičů ze Starovic a Horních Bojanovic. 

Senioři byli převezeni pomocí záchranného autobusu na Městský úřad Hustopeče, kde na ně čekala série tematických přednášek a občerstvení. „Probírali jsme možná nebezpečí, jako jsou krádeže, podvody a zaměřili jsme se i na dopravu a bezpečný pohyb seniorů,“ vysvětlila tisková mluvčí Územního odboru Břeclav Kamila Haraštová. 

Hodnocení celé akce bylo pozitivní. „Je potřeba, aby se o nás starší někdo staral. Kdyby se opravdu něco podobného stalo, tak je dobře, že o nás bude postaráno,“ vyjádřila se jedna obyvatelka Penzionu. „Myslím, si, že je to pro ně velmi dobrá zkušenost. Cvičení se účastnili všichni obyvatelé, o přednášku projevilo zájem 25 z nich,“ doplnila starostka Hana Potměšilová. -ves-

odebírejte přes RSS