Šikulky uvedly novou hru Jedničky má papoušek

29. 5. 2017 · 1 minuta čtení · 15 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Divadelní soubor Šikulky působí při Základní škole Komenského a vede ho režisérka Věra Pešáková. V tomto školním roce došlo ke spojení dvou dramatických kroužků, proto je soubor nyní opravdu početný. „Mám teď 30 malých a velkých nadšenců. Jsem moc ráda, že to chtějí dělat, protože v dnešní době si toho moc u dětí vážím,“ řekla Pešáková.
Šikulky mají za sebou premiéru nové hry. Veselou pohádku s písničkami a tancem o ztracených jedničkách Jedničky má papoušek napsal Miloš Macourek. „Trénovali jsme od října, ale nejenom tu pohádku, ale hráli jsme různé hry,“ doplnila Pešáková.
Pohádka vypráví o tom, jak jednou školu navštíví zvědavý papoušek Bořivoj a získá pro sebe všechny jedničky. To ovšem děti nemohou dopustit, proto se ho vydají hledat. A to netuší, že cestou potkají hrocha, který si myslí, že je pták.
Vystoupení bylo dojemné i pro samotné účinkující, protože pro několik žáků znamenalo rozloučení se s divadelním souborem. Už jsou studenty gymnázia a čekají je jiné výzvy. „Jsem si jistá, že to po nás převezmou tyhle úžasné děti, protože my jsme také začínali v jejich věku. Jsou tady nadané talenty, které by mohly být jednou vidět na televizních obrazovkách,“ uvedla Natálie Meredová. 

 -ves-


odebírejte přes RSS