Skauti z Hustopečí navštívili Benátky nad Jizerou

5. 6. 2017 · 1 minuta čtení

V rámci družby mezi partnerskými městy a při příležitosti otevření nového Centra Ekologické výchovy se sjeli skauti z Hustopečí a Modry do Benátek nad Jizerou, aby s tamějším skautským střediskem oslavili otevření jejich nové klubovny.
Poslední květnový víkend jsme zahájili společné setkání večerním slavnostním ohněm. V sobotu nás čekaly seznamovací hry a hra, díky které jsme měli možnost poznat zajímavé pamětihodnosti města. Rozdělili jsme se do pětičlenných družstev, naším úkolem bylo vyřešit šifru a odhalit heslo, které určovalo pořadí, ve kterém budeme vyrážet na trasu hry. Dostali jsme mapy, vzali jsme si všechny důležité věci, které jsme potřebovali na cestu a mohli jsme vyrazit.
Na cestě nás čekalo osm různě náročných úkolů a čtyři dobrovolné úkoly. Po splnění úkolu jsme dostali nálepku s obrázkem jedné pamětihodnosti Benátek nad Jizerou, nálepky jsme si nalepili do mapy, poté co jsme danou památku navštívili. Jedním z úkolů bylo si vyzkoušet střelbu z luku, dalším zajímavým úkolem byla projížďka na raftech. Vyzkoušeli jsme si mnoho nových aktivit, například bungee running nebo dlouhý sjezd po laně. Na oběd jsme si vařili guláš na plynovém vařiči a opékali si špekáčky. Odpoledne nás vedoucí místních skautů provedli zámkem a zámeckým sklepením. Všem se nám tam moc líbilo.
Byli jsme i na zámecké věži, ze které byl krásný výhled na celé Benátky nad Jizerou a okolí. Večer byl táborák, u kterého se zpívaly písničky, hrálo se na kytary a hrály se scénky, které si každý oddíl připravil. V neděli jsme složili stany, sbalili se a vyrazili na dlouhou cestu autobusem domů. Poznali jsme nové přátele, zkusili jsme nové věci. Všichni jsme rádi, že jsme se této akce zúčastnili a už se těšíme na příští rok a další skvělé zážitky. 

Eliška Ambrosová, skautka ze 3. skautského oddílu Za jeden provaz Hustopeče

odebírejte přes RSS